fotka

EICMA Miláno – čínské čtyřkolky

  • vydáno: 3.11.2010
  • autor: Matěj Oliva

Po roce se opět otevřely brány milánského výstaviště a mezi záplavou motorek a skútrů se našla i nějaká ta čtyřkolka. Tradičně silnou pozici zde měli čínští výrobci, kteří byly zastoupeni na několika stáncích. Nedočkali jsme se ničeho úplně převratného, jednalo se spíše o facelifty starších modelů.

CF Moto

Tento tradiční výrobce dovezl samozřejmě svou vlajkovou loď – CF Moto 625 – X6. K vidění bylo i CF Moto 530 a dlouho avizované side-by-side UTV, které by se po roce představování mělo konečně objevit v prodeji. Pohání jej dvouválcová osmistovka a mělo by se řadit do třídy sportovních UTV, které kraluje Polaris a vstupuje do ní i Can-am. Ostatně designem se rozhodně těmto strojům může vyrovnat. Oproti Polarisu je dokonce kokpit osazen čtyřbodovými pásy. Dvouválcová osmistovka by navíc s tímto UTV mohla už slušně zacvičit.

Linhai

Od této značky už jsme se opravdu dlouho ničeho převratného nedočkali. Letos opět ukázala svůj koncept velké pracovní jednoválcové sedmistovky. Jak je povedená posuďte sami.

Goes

Tato značka je zákazníkem CF Mota, ale na rozdíl od ostatních odběratelů si nechala zpracovat originální design plastů modelu 625. Zbytek čtyřkolky je stejný včetně hliníkových ramen a plnění motoru vstřikováním paliva. Oceňujeme snahu o nový neotřelý design, který se celkem povedl. Vynikající je použití LED světel, které mají podstatně větší odolnost vůči otřesům než klasické žárovky. Goes se chystá i na český trh, tak se nechme překvapit, třeba se nám dostane do rukou při redakčním testu.

Na stánku Goes bylo k vidění i pěkně zpracované side-by-side pracovního charakteru. Je ale zajímavé, že v tomto pracovním náklaďáčku se objevily sedačky s bočním vedením a čtyřbodové pásy. Otázkou je, kam s tímto strojem Goes míří.

Adly

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz