fotka

Polaris RZR 570

  • vydáno: 3.8.2011
  • autor: Matěj Oliva

Polaris od začátku modelové řady RZR přišel s několika novými modely a modifikacemi. Stále se ale jednalo o poměrně silné stroje poháněné minimálně dvouválcovou osmistovkou. To se samozřejmě podepsalo i na ceně. Nyní Polaris přichází s novinkou, která by mohla mít velký úspěch díky své ceně a přívětivosti.

Základem nového modelu je původní RZR 800, to vyniká úzkou stavbou, která umožňuje vjíždět i na úzké ATV stezky, kde je omezení šířky stroje. To se našich podmínek samozřejmě netýká, ale úzká stavba umožňuje jízdu ve stovpách klasických čtyřkolek a dobrou průchodnost terénem.

Model 570 rozhodně nemíří na závodní tratě, ale zaměřuje se na rekreační jízdu. Pro pohon slouží zcela nový jednoválec Pro Star, speciálně navržený pro vozidla side-by-side. To se projevuje na charakteru motoru, ale také na servisním přístupu, který je přívětivější při zástavbě v side-by-side.

Motor je také osazen novou převodovkou a novou geometrií uložení, to zlepšuje těžiště stroje a snižuje hluk v kabině. Inovovaný je i podvozek, ten by měl zvládnout drsnější zacházení, je osazen klasickými dvojitými A rameny a nastavitelnými tlumiči SACHS. I nejmenší z rodiny RZR je osazen náhonem na všechna čtyři kola, nastavitelným volantem a jednoduchým a funkčním interiérem kabiny, který známe z ostatních modelů.

Pracovalo se ale i na designu. Ten vychází z modelu RZR 900 XP a hodně celé vozítko opticky „zrychlil“ a zatraktivnil. S novým designem souvisí také nová korbička, která je zas o něco větší a je k ní k dispozici řada příslušenství, stejně jako k celému RZR.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz