fotka

Plasty Cycra

  • vydáno: 7.9.2011
  • autor: Matěj Oliva, Ivan Bezděk

Marketingové materiály občas mají dost velké oči a od reality je dělí dlouhá cesta. Proto není od věci občas některé věci vyzkoušet na vlastní kůži v těch nejtvrdších podmínkách.

Firma Cycra je ze spojených států a zabývá se výrobou plastů na motorky. Nejde ale jen o výrobu pro aftermarket, CYCRA dodává i originální vybavení např. pro značku YAMAHA. , Plasty Cycra mají navíc řadu vylepšení a v nabídce jsou také ochranné prvky. Historie firmy Cycra sahá 15 let zpět, kdy si dva bratři Ken a Glen Laivinsovi chtěli splnit sen a začali s výrobou motocyklového příslušenství. Dnes je firma v několika výrobních halách, pyšní se přesnými CNC technologiemi i recepturami pro výrobu plastů. Kromě motocyklových plastů nabízí Cycra i dílenské příslušenství, stojany, kurty a mnoho dalšího.

Zajímavé jsou například boční plasty pro motokrosové stroje doplněné o přídavný sací kanál, který za pomocí známého fyzikálního jevu , tzv. Bernouliho efektu zvyšuje průtok vzduchu chladičem a tedy daleko efektivnější chlazení. Vedlejším příznivým efektem je rovněž chlazení prostoru za motorem. Zajímavá je také přední tabulka s žebrováním propouštějícím vzduch pro chlazení stroje.

Pro náš test jsem vybral chrániče rukou – blastery vyrobené z kombinace frézované slitiny a plastu. Jejich hlavním účelem je ochránit páčky před poškozením v případě pádů, dále pak slouží k ochraně rukou proti bahnu, kamenům od ostatních strojů, nebo před šlehání větvemi v lese. Speciální tvar boční části chrániče eliminuje riziko zranění ruky při pádu. Montáž je velice jednoduchá, v nabídce jsou verze pro různé typy řídítek, při montáži na konvenční řídítka byste tedy neměli mít problém. Vybírat můžete z mnoha barev, já jsem ke své KTM zvolil samozřejmě oranžovou. Samotná montáž trvala několik málo minut, potřebujete k ní dva imbusy a trochu šikovnosti.

Za jízdy blastery nijak neomezují řidičovy ruce a nepřekáží v pohybu. Na čtyřdenním závodě jsem absolvoval několik pádů jak do kamení, tak i na kořeny a do cesty mi vběhl i strom, vše bez poškození slitinového oblouku a páčky. Bez ochrany páček bych je minimálně jednou měnil, což v závodě stojí drahocenný čas a není to nic příjemného. Samotné plasty se samozřejmě při pádech do kamení odřely, ale nezlomily! A to ani při ohnutí o více jak 90 stupňů. Pokud by se vám přeci jen podařilo plast zlomit, nebo obrousit k nepoužití, nemusíte kupovat celou sadu, ale stačí si dokoupit jen poničené plasty.

Pokud tedy uvažujete o ochraně rukou a páček, rozhodně mohu doporučit produkt od Cycry, jedinou vadou na kráse je cena přesahující 3 000 korun, ta na druhou stranu s ohledem na technické přednosti a kvalitu zpracování oproti konkurenci nijak nevyčnívá a s vědomím, že se na namontované díly můžete spolehnout se jede mnohem lépe.

Více informací najdete na www.motopoint.cz

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz