fotka

"Dlouhé" Jumbo - první setkání

  • vydáno: 14.9.2011
  • autor: Matěj Oliva

Jeden z největších hitů letošní sezony - SMC Jumbo 720 se konečně dočkalo své dlouhé verze, která je mezi výletníky velice populární. První kus, který se dotkl české půdy jsme měli možnost nafotit u importéra, zatím bohužel jen staticky, ale první svezení by nás mělo čekat už v následujících dnech.

Čtyřkolka si zachovala stejný design a tvary plastů, jako první verze 720 R. Technicky ale doznala dost změn. Nešlo jen o prodloužení rámu směrem dozadu, jako je tomu u některých jiných strojů, ale pracovalo se i s těžištěm stroje. Motor je posunutý v rámu zhruba o deset centimetrů směrem k zadní nápravě. S tím samozřejmě souvisí prodloužení předního i zadního kardanu. Zvětšilo se sedlo i nášlapy, které mají opravdu luxusní prostor. Změn doznal i podsedlový prostor se sáním, bohužel věci na vyjížďku si sem i nadále nedáte. Můžete je ale naskládat do tří schránek na kapotách stroje.

Posez na místě jezdce i spolujezdce je velice pohodlný s dostatkem prostoru i pro větší postavy. Vše padne standardně do ruky. Jezdec ale sedí celkově o něco dál, než na krátké verzi. Tomu je uzpůsoben i posun pedálu zadní brzdy směrem dozadu.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz