fotka

Čtyřkolky v Miláně - díl I.

  • vydáno: 8.11.2011
  • autor: Matěj Oliva

Největší evropská výstava EICMA je především o motorkách, ale objeví se tam i spousta strojů s řídítky na čtyřech kolech. Nakonec se tu představila i nejedna velice zajímavá novinka.

KTM

Co se týče čtyřkolek, u oranžových opět předvedli novou variaci na téma vymetání skladů. Na stánku byl k vidění model XC 525, tentokrát osazený podvozkovými komponenty WP, na kterých jsme ho mohli vidět v homologované verzi modelu 2010, další změnou jsou polepy, které trochu omládly. No a do třetice všeho nového tu máme pneumatiky. KTM pochopila, že obouvat prémiový quad na nekvalitní Maxxisy není to pravé a 525 se na příští rok přezula do pneumatik DWT, které jsou obuté na ráfcích stejného výrobce.

Kymco

Na stánku Kymca jsme mohli vidět kompletní modelovou řadu. Zajímavým počinem je model Maxxer 450 posazený na silniční kola, má upravený podvozek a plastové nášlapy nahradily sportovnější hliníkové. K tomu je tu i nová grafika polepů.

Naprostou novinkou je model MXU 550i, ten je postavený okolo motoru o objemu 501 ccm, jedná se o kapalinou chlazený jednoválec. Ten disponuje výkonem 34 koní a točivým momentem 29 Nm. Mnohem více vás ale upoutá jeho design. Zatímco ostatní Kymca byla vždy hodně konzervativní, tentokrát je všechno jinak. Stroj má velkou agresivní masku s LED světly a blinkry. I polepy naznačují, že tady přestává legrace.

Hned od začátku je stroj určen pro dva jezdce, je obutý na pěkných litých kolech a samozřejmě je osazený navijákem.

CF Moto

Dlouho očekávaný model s osmistovkovým motorem je konečně tady. Už nyní je jasné, že u nás bude v prodeji pod názvem Journeyman X8. O pohon se stará kapalinou chlazený vidlicový dvouválec, kterému jako vzor posloužil motor jedné nejmenované rakouské firmy.

Jinak je ale osmistovka hodně svá. Přední maska je podobná side-by-side. Palubní deska je digitální, řadící páka vlevo, ovladače standardní. Čtyřkolka byla na stánku k vidění pouze ve své dlouhé verzi.

I přes dlouhé sedlo a místo pro dva jezdce jsou zachovány plnohodné nosiče. Už v základu stojí nové CF Moto na litých čtrnáctipalcových kolech, tedy na těch samých, které obouvá i Journeyman Z6. O ceně a uvedení do prodeje v ČR Vás samozřejmě budeme informovat.

Polaris

Stánek Polarisu byl věnován především motocyklům Victory, přesto se u ukázalo pár zajímavých strojů. V jejich čele byl bezesporu model RZR 900 XP. Na tom by ještě nebylo nic výjimečného, konec konců model 2012 jsme již měli v rukách na testovací trati. Na boku vystaveného stroje byl ale nalepený nápis EPS, tedy electronicpowersteering.

Nejostřejší RZR tedy bude nyní k dispozici i s posilovačem řízení. Zda to je dobrý tah ukáže až čas. Každopádně když jsem řídil RZR 4 osazené tímto systémem, nemohl jsem si lehkost řízení vynachválit.

Kromě RZR stál na stánku i jeden Ranger, sněžný skútr a zajímavá edice Sportsmanu 850 ve verzi Forest.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz