fotka

Vyhodnocení soutěže

  • vydáno: 15.11.2010
  • autor: Motoxshow.cz

První soutěž na našem webu je úspěšně u konce.

Jak soutěžit?

K vítěztví v soutěži stačilo správně odpovědět na dvě jednoduché otázky:

1. Kdo měl v plánu, v Ostravě v roce 2009, skočit Double Back Flip (dvojité salto) a letos tento smrtící kousek zopakuje?

c) Scott Murray


2. Skákal minulý rok Petr Pilát na podniku Night of the Jumps v Ostravě?

a) Ano

Dvě vstupenky na Mistrovství světa vyhrávají:

Radek Wojnar - rwd
Miroslav Richter - Mirolinek

Výhercům gratulujeme!


TISKOVÁ ZPRÁVA

Už se to blíží, mistrovství světa ve Freestyle motocrossu se již po čtvrté představí divákům v České Republice a již podruhé bude tento jedinečný světový podnik hostit Ostravská ČEZ Aréna a to vše díky panu Alešovi Buksovi a společnosti LR Health & Beauty ve dnech 20. a 21. listopadu v Ostravské ČEZ aréně. Pod hlavičkou nejvyšší motocyklové sportovní autority FIM čeká na diváky v Ostravě neuvěřitelná podívaná. Aktuálně nejlepší jezdci světa se utkávají mezi sebou v boji o světové body o titul mistra světa. Čeká Vás skvělý program a nádherná strhující podívaná na jezdce, kteří si pohrávají s fyzikálními zákony. To vše a ještě mnohem víc za doprovodu hudebních, světelných a pyrotechnických efektů.

Seriál „NIGHT of the JUMPs“ je nejstarším a nejúspěšnějším sériovým závodem FMX v Evropě. Více než milion a půl diváků navštívilo tyto závody v posledních 7-mi letech. Závody NIGHT of the JUPMs se jezdí v 10 zemích a od roku 2007 i v České republice. Těchto závodů se účastní celosvětová špička. Mezi touto světovou elitou se prosadil i český jezdec Libor Podmol, který se již 3x stal vicemistrem světa v této disciplíně. Letos nezadržitelně útočí na stupínek nejvyšší a právě v Ostravě potřebuje Libor zisk plných bodů, aby se přiblížil snu o titulu mistra světa v FMX. Libora od průběžně vedoucího Španěla Jose Mirallese dělí před Ostravským klání pouhé dva body .

Skutečný hvězdný večer v podobě mistrovských závodů nejlepších FMX jezdců světa, známých např. z X-Games a X-Fighters, kteří spolu svedou další ostrý souboj v závodě FIM Mistrovství světa v FMX Night of the Jumps , tentokrát v Ostravské ČEZ Aréně.

Velkolepé FMX závody doplní pestrý doprovodný program, ve kterém se odehrají FMX soutěže o nejlepší trik „WHIP“ – soutěž o nejlepší skok s položením motocyklu ve vzduchu na stranu „Best Whip“ a soutěž ve skoku do výšky „Highest Air“. Dále se představí jezdci v soutěži zvané Race & Style, která měla premiéru v Čechách právě při loňském podniku MS v Ostravě. Race & Style je disciplínou, která v sobě kloubí supercross a freestyle motocross, jde tedy o závod dvou jezdců, kteří absolvují trať na čas a k tomu co nejstylověji v duchu freestyle motocrossu. V neposlední řadě bude v Ostravě poprvé k vidění česká a slovenská špička na kolech BMX a MTB v disciplíně freestyle, k vidění budou ty nejtěžší triky, salta v zad (backflip) i v před (frontflip). Absolutní tečkou za nabitým večerem bude neuvěřitelná záležitost double backflip (dvojité salto vzad na motorce), kterou předvádí pouze tři jezdci na světě a nikdo z nich nemá v tomto triku 100% jistotu, což bylo vidět i při loňském pokusu o tento trik právě v Ostravě, kde Scott skončil na zemi a po hrůzně vypadajícím pádu si nakonec odvezl tržnou ránu na ruce. Vzhledem ke skvělému publiku a velké vstřícnosti pana Aleše Buksy, přijede Scott Murray i tento rok předvést tento nebezpečný kousek a pevně věří, že tento rok už se šťastným koncem.

Všichni fanoušci mají jedinečnou možnost osobně se setkat s přítomnými hvězdami FMX v rámci „Pit Párty“, která proběhne před mistrovským závodem. Po skončení akce jsou jezdci okamžitě k dispozici přítomným fanouškům na přichystané autogramiádě.

Vstupenky v síti Ticketportal.cz nebo přímo v ČEZ Aréně Ostrava.

FMX riders:

Remi Bizouard (FRA) – úřadující mistr světa

Libor Podmol (CZE) – trojnásobný vicemistr světa

Alastair Sayer (BOT)

Brody Wilson (USA)

Jose Miralles (ESP)

Fabian Bauersachs (GER)

Brice Izzo (FRA)

Massimo Bianconcini (ITA)

Lukas Weis (GER)

Petr Pilát (CZE)

Tomáš Lysáček (CZE)

Aleš Liemann (CZE)

Scott Murray (USA)

Luc Ackermann (GER)

Josh Sheehan (AUS)

Program akce:

17:00 Otevření Arény

17:30 Začátek Pit Party

18:30 Konec Pit Party

19:00 Začátek Bubeníci a efektová show

19:05 Představení jezdců

19:10 Kvalifikace FMX

20:00 Show kola BMX, MTB

20:10 Soutěž BEST WHIP FMX

20:30 Přestávka

20:50 Soutěž skoku do výšky FMX

21:10 Soutěž Race & Style FMX

21:30 Show kola BMX, MTB + Pitbike

21:45 Finále FMX

22:15 Závěrečný ceremoniál

22:25 DOUBLE BACKFLIP FMX

22:45 Autogramiáda

23:00 After Párty - začátek

více informací na www.motoxshow.cz a www.ifmxf.com

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz