fotka

Polaris RZR 900 XP 4 - představení

  • vydáno: 28.12.2011
  • autor: Matěj Oliva

Po velmi úspěšném představení Polarisu RZR 900 XP se objevila další hodně zajímavá novinka. Nová verze čtyřmístného RZR by měla uspokojit nejen nadšence pro skupinový adrenalin.

Po svezení v Polarisu RZR 4 800 můžu říct, že se rozhodně nejedná o vyhlídkové vozítko, ale že i se čtyřmístným strojem se dá užít velká porce zábavy. Design nového stroje vychází z modelu RZR XP, stejná je maska, LED světla i boční plasty. I technika je velice podobná. O odpružení se starají jednotky Walker Evans, které můžeme znát z Arctic Catu. Na zadní nápravě je nový systém odpružení pomocí vlečných ramen kombinovaných s klasickými, který známe z modelu XP 900.

Celá stavba čtyřmístného XP byla vlastně spíše adaptací původní devítistovky pro osazení čtyřmi pasažéry. Celý stroj se samozřejmě prodloužil, ale nijak markantně a měl by si v terénu zachovat dostatečnou obratnost. Při stavbě samozřejmě byly využity zkušenosti z modelu RZR4, který se podařilo pro jízdu ve čtyřech dokonale vyvážit. O pohon se stará řadový dvouválec plněný vstřikováním s výkonem 88 koní. To už je dost na to, aby i se čtyřčlennou posádkou dokázal pořádně zahýbat. Přenos síly na zadní kola zajišťuje nový variátor.

V základní výbavě nebude XP překvapivě vybaveno posilovačem řízení, bude ale k dispozici limitovaná edice, na které EPS najdeme. Interiér RZR XP 4 je shodný s celou modelovou řadou RZR, najdeme tu sportovní sedačky, tříbodové pásy a maximálně jednoduchá řešení. Spolujezdci na zadních sedačkách budou mít k dispozici hrazdu pro pevné držení a boční sítě. K dispozici samozřejmě bude celá řada příslušenství. Vypadá to tedy, že Kawasaki si s Teryxem 4 užila svých pár týdnů slávy a opět bude muset ustoupit do stínu Polarisu.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz