fotka

Arctic Cat 2011

  • vydáno: 30.10.2010
  • autor: Matěj Oliva

Minulý rok byl poznamenán hospodářskou krizí a většina výrobců svou modelovou řadu obohatila spíše novými barevnými kombinacemi než novými modely. Pro sezonu 2011 je naštěstí všechno jinak a znovu se rozeběhl tolik potřebný vývoj.

Začněme podle abecedy. Americké stroje značky Arctic Cat zaostávaly za svými zámořskými konkurenty v absenci posilovače řízení. Tento nedostatek je v nové modelové řadě napraven a posilovač dostaly všechny velké modely AC. Posilovače se dočkalo dokonce i side-by-side vozítko Prowler. To je i nadále vybavené litrovým dvouválcem s dostatečným výkonem. Změny kromě elektroniky řízení ovšem doznala i karosérie. Přepracovaný je ochranný rám řidiče a spolujezdce, dále je Prowler vybaven i sportovním volantem a novou palubní deskou. Stejnými změnami jako litrový Prowler prošel i jeho menší sourozenec s motorem o objemu 700 ccm.

Ani čtyřkolky AC nepřišly zkrátka. Pro vyznavače výletní a expediční jízdy je tu edice TRV Cruiser s motory 550, 700 a 1000. Tento model je rovněž vybavený posilovačem řízení, který zároveň slouží jako tlumič. Cruiser je postavený na základě prodloužené verze TRV a v základní výbavě najdete obrovský plexi štít, vyhřívané rukojeti a madla spolujezdce, dále velký kufr s opěrkou, naviják a litá kola. Pro vyznavače hlubokého bahna a brodění je tu inovovaná verze Mud Pro, opět se třemi motorizacemi. Ta je vybavená pneumatikami do bahna s hlubokým šípovitým vzorem, podvozkem s velkým zdvihem a chybět samozřejmě nemohou ani šnorchly.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz