fotka

Polaris RZR na Dakaru 2012 vítězem dvou tříd

• vydáno: 1.2.2012
  • autor: Polaris, foto: Maindru Photos

Tovární tým Polaris / Xtreme Plus se poprvé zúčastnil rally Dakar 2012, nejnáročnějšího off-roadového závodu na světě. Po zavedení speciální třídy FIA (T3) pro vozidla RZR, se tým Polaris/Xtreme Plus pustil do řady testů v různých závodech a v červnu 2011 vyhrál ruskou rally v rámci Dakar Series.

Ale Dakar je úplně jiná záležitost. S délkou závodu přes 9000 kilometrů probíhajícím ve 3 zemích v Jižní Americe, 469 účastníky a různými typy terénu i extrémními výkyvy počasí. ASO, promotér závodu, již konstatoval, že ročník 2012 byl zatím po mnoha letech tím nejtvrdším.

Team Polaris / Xtreme Plus obsadil velmi zkušeného jezdce. Willy Alcaraz # 374 (Francie – 20 účast na Dakaru v několika třídách jako řidič i navigátor) a ustanovil si svůj cíl pro první účast na Dakaru - dojet do konce do Limy v Peru !

Po dvou týdnech závodu Willy Alcaraz dokázal, že RANGER RZR XP je jedinečný stroj. Tým dosáhl svého cíle a dojel až do konce závodu v Limě bez jakýchkoli technických problémů. To ale není vše! Tým dosáhl dvou prvenství v různých třídách: T3 a Solo. Číslo 374 také dokázalo dojet některé z nejtěžších a nejdelších v první třicítce a celkově se umístilo na 42. místě mezi automobily. To je bezpochyby jedinečný a historický výkon pro Willyho, POLARIS RANGER RZR XP a Xtreme Plus Team!

„Na startu závodu v Puerto Plata mě všichni s pobavením sledovali v mém malém autíčku, někteří se i smáli. Ale po pár dnech, když jsem je předjížděl v dunách, už jim do smíchu nebylo. přestože moje maximální rychlost byla na některých typech tratě nižší než u ostatních, RZR XP jelo prostě úžasně a jízda v nejtěžších technických úsecích byla prostě zábava. Pokaždé se mi podařilo dojet v první padesátce a v časovém limitu. Během závodu jsme musel pouze opravit a vyměnit pár kol a řemen PVT. Vůz byl týmem Xtreme Plus velmi dobře připravený a mechanici odvedli každou noc skvělou práci. Je to úžasný výsledek pro Polaris, tým i mne! ”, řekl Willy Alcaraz.

„Ve vyhrazené třídě T3 závodu jsme všem ukázali, že RZR XP je nejlepší lehká buggina. Řízení je zábava a má úžasné schopnosti v technických pasážích. Nepochybuji, že jezdci s mnohem dražšími automobily a bugginami budou žárlit a začnou toto dostupné vozidlo vyhledávat pro závody Baja, rally a Dakar” dodal Marco Piana, Polaris / Xtreme Plus Team Manager.