fotka

Teplo i na palec od SYMTECu

  • vydáno: 13.2.2012
  • autor: quadweb.cz

Jízda v zimě má své kouzlo. Ale až půjdete zařádit s quadem či motorkou třeba hluboko na zamrzlý rybník, už po pěti minutách začnete uvažovat o vyhřívaném oblečení. A právě americká značka Symtec nabízí kompletní řešení včetně vyhřívání páčky plynu na palec!

Vyhřívané vložky do bot, vyhřívané oblečení či vyhřívané gripy nejsou na trhu až takovou novinkou. Málokde ale najdete kompletní sadu se sjednoceným ovladačem, která přitom obsahuje i vyhřívání palce pro páčku plynu u čtyřkolek! Právě tohle jsme objevili na návštěvě u ASP Group pod označením QUAD Zone Controler kit ATV-POCO.

Řídicí jednotka napojená na elektrický okruh baterie ovládá vyhřívané rukojeti a vyhřívání plynové páčky, takže na čtyřkolku můžete v zimě vyrazit jen ve slabých rukavicích s dobrou citlivostí. Na ovladač může být kromě gripů s vyhříváním palce na plynu napojené i 20W vyhřívání sedla. Vše je jištěné vlastní pojistkou a celý systém se vypíná společně s vypnutím klíčku zapalování. Navíc má ještě jednu ochrannou funkci, a tou je automatické vypnutí po dvou hodinách provozu, pokud byste na vyhřívání zapomněli. Vyhřívané sedlo i gripy si ovšem je v prodeji i samostatně pouze s kabeláží a vypínačem. Samostatně se prodává dokonce i vyhřívací sada palce na páčku plynu.

Centrální ovladač dál umožňuje připojení vyhřívané vesty a vyhřívaných vložek do bot. Vyhřívaná vesta hřeje do zad a hrudníku pomocí karbonových tělísek. Stačí zapojit kabel do zdířky v dolní části ovladače, nastavit teplotu a užívat si příjemné teplo.

To samé platí pro vyhřívané vložky do bot. Ty po zakoupení ostřihnete podle tvaru a velikosti svojí jezdecké boty, pak už musíte jen protahat kabel skrz kalhoty a vše napojit na ovladač. Další možností je pořízení malé externí baterie, kterou budete nosit v kapse vyhřívané vesty. Nevýhodou je omezená kapacita, na druhou stranu si pak ale můžete vyhřívané oblečení vzít třeba i na procházku nebo venkovní zimní práce. A v obchodě nám prozradili, že už si během nedávných mrazů tyto doplňky pořídilo i pár zákazníků do auta se slabým topením...

Tuto docela zajímavou nabídku pro majitele čtyřkolek včetně technických údajů najdete na webu www.aspgroup.cz

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz