fotka

Motosalon 2012 - pozvánka do Brna

  • vydáno: 27.2.2012
  • autor: quadweb.cz
Motosalon 2012 - pozvánka do Brna

S prvními příznaky jara každoročně přichází i výstavní týden. Mezinárodní veletrh motocyklů, příslušenství a oblečení, konaný pod záštitou Svazu dovozců automobilů, se letos opět vrací do moderních prostor brněnského výstaviště. Na co se můžeme těšit?

Nový velký pavilon P brněnského výstaviště asi není třeba představovat. V obrovské prosklené hale o celkové ploše 15 tisíc metrů čtverečních najdete všechny expozice pohromadě. Pokud vyrážíte na brněnskou výstavu poprvé, najdete všechny potřebné údaje o GPS poloze, spojení i otvíracích dobách pod tímto odkazem. A bude se na co dívat, podívejme se na pár hlavních lákadel!

Hned u vchodu na vás budou čekat motocykly Harley-Davidson a nové modely Hondy, která pro letošní sezónu představila celou řadu přelomových novinek! Cestovní maxienduro Honda Crosstourer s poloautomatickou převodovkou a dvanáctistovkovým motorem V4, skútr Integra, úplně novou řadu naháčů Honda NC700S a NC700X a celou řadu dalších inovovaných motocyklů a skútrů.Třešničkou na dortu pak bude loňský vítězný stroj Caseyho Stonera ze seriálu MotoGP.

Hned za Hondou následují další velké expozice. Na stánku ASP Group najdete kromě čtyřkolek a skútrů i expozici přileb LS2, hned vedle se pak budou pyšnit luxusní stroje BMW. Vedle šestiválcových cesťáků K1600GT/GTL se BMW letos i na českém trhu uvede do segmentu luxusních maxiskútrů s modely BMW C600 Sport a C650GT.

Dále hlavní uličku lemují stánek Yamahy a sdružená expozice A-Spiritu, který na náš trh dováží celou řadu italských značek - Aprilii, Moto Guzzi, Vespa, Piaggio, Scarabeo a Gilera. Zajímavostí určitě bude nejsilnější skútr na trhu - Aprilia SRV850, ale i nádherná retro řada Moto Guzzi V7 Stone a V7 Special.

Z velkých expozic ale určitě stojí za zmínku i třeba stánek KTM plný zajímavých oranžových novinek, nebo expozice Kymco s maxiskútrem Myroad 700i či tříkolovými skútry Quadro. A chybět tentokrát nebude ani Jawa a můžeme se těšit na pěknou stavbu California 660. V Brně sice nebudou oficiálně vystavovat značky Suzuki a Kawasaki, ale i jejich novinky budou v Brně k vidění - Suzuki budou na stánku jednoho z časopisů a pro příznivce Kawasaki bude i o víkendu připravena prezentace modelů na brněnském showroomu Kawasaki.

Na výstavě samozřejmě potkáte i spoustu doplňků a příslušenství, na stánku obchodu Yshop například vedle luxusních Araiek nově potkáte i přilby AGV, které Yshop od letoška začal na českém trhu zastupovat.

Motosalon ale tvoří i další desítky menších stánků. Naši expozici webů Motomedia najdete vpravo hned kousek od hlavního vchodu, za stánkem pneumatik Mitas. Hned naproti budou k vidění zajímavé repliky od dovozce Maroon, či expozice dodavatelské sítě náhradních dílů Motopoint. V repertoáru ale je nespočet dalších lákavých strojů i vybavení z oblasti doplňků na motocykly, například nosiče a kufry Givi, pneumatiky Sava, oblečení, přilby... Ale asi nejlepší přehled získáte z níže uvedeného videa z předchozího ročníku:

Lákavým zpestřením výstavy Motosalon bude doprovodný program na venkovních plochách a v protilehlém pavilonu Z - Rondo. Hlavní akcí bezesporu bude sobotní akce Strabag Freestyle Motocross Show 2012, ovšem skákat se zde bude i ostatní dny při Crazy Days v globusu smrti či kaskadérské show Martina Krátkého. V rámci výstavy ovšem můžete navštívit i ukázky umění Míry Lisého a dokonce i absolvovat ukázku z kurzů bezpečné jízdy. Pro příznivce sportu budou autogramiády Jakuba Smrže a Ondry Ježka. Kdo se chce svézt, pro toho je vnitřní dráha pro jízdy na elektrických skútrech, na venkovních plochách pak budou čekat na svezení čtyřkolky TGB a Arktic Cat.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz