fotka

Co je nového u českého Polarisu

  • vydáno: 28.3.2012
  • autor: Matěj Oliva

Měli jsme možnost se zúčastnit dealerského meetingu českého importéra Polarisu, společnosti Meteor Motor Tech, abychom se dozvěděli něco o tom, jak si Polaris v České Republice stojí a co chystá pro sezónu 2012.

Polaris se během sezóny 2011 snažil dále zkvalitnit své služby, což mělo za následek redukci dealerské sítě z 21 na 11 dealerů, kteří by měli poskytovat zákazníkovi plně garantovanou péči. Připravené jsou pro vás také nové internetové stránky. Zajímavý je také poměr prodejů čtyřkolek, kde polovina strojů míří k firemním zákazníkům, druhá polovina k rekreačním jezdcům. Novinkou byly také zkušební jízdy, kterých se můžete zúčastnit i vy a samozřejmě tam nechyběla ani naše redakce.

V roce 2011 se prodalo celkem 198 stojů Polaris, kdy 120 strojů byly klasické čtyřkolky. Zajímavé je, že přes ustupující celkový zájem o čtyřkolky znamenají tato čísla Polarisu nárůst oproti roku 2011. Zajímavé jsou také statistiky z prodeje doplňků, těch se v roce 2011 prodalo za téměř 13 000 000 korun! Doplňky si můžete nechat namontovat v 11 oficiálních servisech, z nichž 6 má diagnostiku Polaris, k tomu jsou tu tři mobilní servisy, které mohou přijet za vámi. Zajímavá jsou i evropská čísla, která rovněž ukazují nárust u celé modelové řady Polaris. Další zajímavé číslo je přes 40 000 prodaných kusů RZR po celém světě.

Novinky

Další novinkou, kterou pro své zákazníky Polaris chystá, je možnost pořídit si stroj na protiúčet výměnou za váš stroj s patřičným doplatkem. Polaris také zřídil celní sklad pro ČR, ve kterém bude stále k dispozici 60 strojů, které můžete mít k dispozici v podstatě okamžitě po nákupu. Polaris se stejně jako v minulém roce zúčastnil výstavy Motocykl v Praze, čeká vás také sraz Quadweekend.

Záruky

Na meetingu Polarisu padlo také zajímavé téma uznávání záruk. Navzdory všeobecnému přesvědčení diskutérů jsou oprávněné reklamace uznávány, ale bavíme se o oficiálně prodaném stroji. Pokud si čtyřkolku koupíte u šedého dovozce, nemůžete samozřejmě od oficiálního dealera uznání reklamace čekat. Zajímavé je, že čtyřkolky se k šedým dovozcům často dostávají jako kusy s výrobní vadou, které už ze Států jdou bez záruky, samozřejmě za jinou cenu.

Polaris v české armádě

Celá aliance NATO využívá ve své výbavě vozidla Polaris, ať už se jedná o Rangery, Rangery EV, RZR, nebo klasické čtyřkolky. Česká armáda využívá Polarisy Sportsman 6x6 s několika úpravami. Ty jsou provedeny na základě požadavků armády ČR. První z nich je úprava pneumatik proti průstřelu prostřednictvím speciálních náplní. Dále se úpravy týkaly elektroniky, přibyly zásuvky na speciální přístroje, jako je noktovizor, přibyla také možnost kompletně odpojit elektriku, aby byl stroj neviditelný pro elektromagnetické navádění. Vojáci mají také možnost vypnout všechno osvětlení a přístroje a přitom mít čtyřkolku funkční a v pohybu. Armáda osadila několik strojů kulomety pro doprovod konvojů, zbylé jsou pak vybaveny korbou s vysokou nosností pro převoz zásob pro předsunuté hlídky.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz