fotka

Polaris Ranger Diesel z Prahy až do Řecka

  • vydáno: 25.4.2012
  • autor: FilipT

Na cestě kolem Pankráce obvykle neodolám a zastavím se omrknout, co je nového na showroomu Polaris a Victory. A při poslední návštěvě mi prodejci vyprávěli zajímavý příběh o Rangeru, který si svérázný zákazník odvezl po vlastní ose až do Řecka.

Na začátku byl e-mail, ve kterém si jeden chlapík z Řecka v Praze objednává Polaris Ranger s plátěnou střechou (viz redakční test tohoto stroje). Všichni si mysleli, že to je vtip, ale prodejce ze zdvořilosti odpověděl a poradil i adresu řeckého zastoupení Polarisu. Ovšem zákazník překvapivě trval na tom, že chce Rangera objednat právě z Prahy a přes banku složil zálohu za doplňkové příslušenství, konkrétně plátěnou kabinu.

Další překvapení ovšem nastalo, když si pán přijel Rangera s vyzvednout. Na dotaz, kde má auto s vlekem, suverénně prohlásil, že si stroj do Řecka odveze po vlastní ose! A ještě pokračoval, že musí rychle vyrazit, protože je pondělí a on musí stihnout páteční trajekt na ostrůvek Tilos. Právě tam bude s Rangerem jezdit 2 km od baráku do přístavu!

A opravdu, po vybavení dokladů a převozních značek zákazník vyrazil a podle vytištěných map zamířil na jih. Musel hledat trasy mimo dálnice, protože Diesel má maximálku 60 km/h, takže navigace byla docela náročná. To se ukázalo již po dvou hodinách jízdy, kdy pán zavolal, že se mu jede moc pěkně, ale že trochu bloudí a že je na.... ulici Průmyslová, tedy asi 5 km od prodejny ;-)

Pak následovalo 7 dní mlčení a po týdnu se pán ozval v pořádku z domova. Do Řecka dojel bez problémů, trajekt stihl a už si jezdí z domova do přístavu. A hned si objednal nové pneumatiky, protože ty původní vzaly na 2000 km dlouhé trase maximální rychlostí po asfaltu za své.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz