fotka

Can-am představil modely 2013

  • vydáno: 14.6.2012
  • autor: Matěj Oliva

Tentokrát nás sice nečekala taková revoluce, jako v minulém roce, přesto je tu několik hodně zajímavých inovací. Commander dostal posilovač, Outlander verzi max a je tu něco i pro milovníky bahna.

Dlouhá je dobrá

Zatímco pro letošní sezonu byla nová verze Outlanderu dostupná zatím jen v krátké verzi, pro nadcházející sezónu si v BRP připravili tisícovku i pro dva jezdce. Prodloužení je udělané tak, jak jsme u Can-amu zvyklí. Přibyla pohodlná sedačka pro spolujezdce, prostor pro nohy a rozvor čtyřkolky se samozřejmě prodloužil. I na dlouhé verzi najdete nová ramena na zadní nápravě, úpravu předního odpružení, nový posilovač řízení a především volbu mezi osmistovou a litrovým agregátem, samozřejmě z dílny Rotaxu.

X MR v novém

Model MR ukázal, že speciál na jízdu v bahně má smysl. Jeho sportovní i prodejní úspěchy ukázaly, že MR je správný směr. Letos se dočkalo MR faceliftu a zapadá do modelové řady Outlanderů. Je i nadále postaven na podvozku Max. S tím souvisí i G2 podvozek, který krátké verze mají už od loňského roku.

Velká pecka je ovšem podvozek samotný. Předchozí MR bylo speciálem do bahna, se kterým se jinde nejezdilo zcela ideálně. Nová verze má vzduchový, nastavitelný podvozek Fox, můžete tak nechat stroj nízký při běžné jízdě, jakmile dorazíte k brodu, podvozek dofoukáte a můžete vyrazit do vody.

Commander posiluje

Can-am udělal při představení modelu Commander před dvěma lety velký rozruch. I v našich testech se ukázalo, že oprávněně. Dost jsme si ale stěžovali na absenci posilovače řízení, který je zejména při práci k nezaplacení. Nyní byly prosby zákazníků vyslyšeny a Commander dostal adaptabilní DPS. Na rozdíl od Renegadu a Outlanderu má jen jeden stupeň nastavení. Tím se stal ještě lépe a pohodlněji ovladatelný.

Pracovalo se i na podvozku, Commander dostal nový Visco Lock QE a rychlejší připojování předního diferenciálu. Commander můžete mít nově v bílé perleti, která nahrazuje modrou. Verze X má nové čalounění sedaček a grafiku.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz