fotka

Přijeďte se zúčastnit Sprint party v Katusicích!

  • vydáno: 5.7.2012
  • autor: quadweb.cz

Po loňském úspěchu přinášíme i letos již druhý ročník volných sprintů na letišti v Katusicích. Závodit se bude na 200m a zúčastnit se můžete hned ve třech kategoriích.

Pravidla zůstávají stejná. Bude se závodit na 200 metrů dlouhé letištní ploše s pevným startem. Zúčastnit se můžete na motorkách, skútrech a čtyřkolkách. Motorky mají další podkategorie, skútry a čtyřkolky jedou bez rozdílu kubatury a pohonu. V rámci závodního dne se pojedou tři ostré jízdy, z nichž ta nejpomalejší bude škrtnuta. Mezi jednotlivými jízdami uvidíte zajímavý doprovodný program, start historických vozů, přelety letadel a exhibice. Přijít můžete i se svými dětmi, ani na ty jsme nezapomněli a i o jejich zábavu bude postaráno.

Kategorie

Quadweb Cup:

Quad - čtyřkolky bez omezení

Mezi čtyřkolkáři se často diskutuje o zrychlení jednotlivých strojů. Na sprintech budeme moci vidět přímé srovnání. V jedné třídě pojedou jak pracovní, tak i sportovní stroje. Sporty jsou sice lehčí a silnější, ale jezdec ztrácí čas řazením, takže síly budou vyrovnané.

Motodeník Cup:

350 klasik (Socialistik Dragster) - neupravený československý (německý) dvoutakt do 350ccm včetně

350 special (Socialistik Dragster) - upravený československý (německý) dvoutakt do 350ccm (před úpravou)

Sport (Socialistik Dragster) - československé (německé) dvoutakty už z výroby určeny pro závody (např. ČZ516, Jawa Tempo 593 a pod.)

800 (Klasické motocykly) - čtyřválcové motory do 800ccm a dvouválcové do 900ccm včetně

Max (Klasické motocykly) - čtyřválcové motory nad 800ccm a dvouválcové nad 900ccm

Skutrmania Cup:

Skútr - skútry bez omezení

Letiště Katusice

Jedná se o nepoužívané zemědělské letiště s odpovídající plochou a kvalitní dráhou, která je dostatečně dlouhá pro sprinty. Letiště najdete poblíž obce Katusice u Mladé Boleslavi. Příjezd k ploše je z obce po zpevněné cestě, která bude označena.

Přihlášení a poplatky

V duchu Volných sprintů je možné se do závodu přihlásit až na místě, nepotřebujete samozřejmě žádnou licenci, jednorázové startovné je 200,- Kč. Pokud se chcete přijet podívat jako divák, bude vás „vlezné“ stát 75,- Kč. Na ploše bude zajištěno kvalitní parkování.

Ohlédnutí za loňským závodem najdete v tomto článku. Další informace o závodě najdete zde, v případě, že Vám něco nebude jasné, neváhejte nás kontaktovat na E-mailu info@motomedia.cz.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz