fotka

Jak mít ruce v teple

  • vydáno: 25.11.2010
  • autor: Matěj Oliva, foto: Tereza Kubátová

Přišlo mi pár dotazů na zařízení, které používám na své sportovní čtyřkolce v chladných dnech, nebo ve velkém bahně. Než odpovídat každému zvlášť, raději jsem připravil článek, který by vám měl poradit, jak bojovat s mrazem v zimních dnech, protože jízda na čtyřkolce ve sněhu je opravdu úžasný zážitek.

Způsobů, jak si zahřát ruce je samozřejmě vícero. Prvním z nich jsou vyhřívané rukojeti. Finančně se jedná o poměrně nenáročnou záležitost, bohužel s montáží je to složitější, kombinace s uzavřenými blastery může dělat potíže, stejně jako napojení na zdroj 12V. Rukojeti navíc zahřejí především dlaně a na hřbet ruky stále fouká. To řeší druhý způsob ohřátí rukou a tím jsou návleky na řidítka. Já jsem koupil jedny z nejlevnějších v ceně okolo sedmi set korun.

Jejich aplikace na čtyřkolku je záležitost zhruba minuty od rozbalení po odjezd. Dají se kombinovat s otevřenými blastery a při troše šikovnosti i s těmi uzavřenými, to už je ale montáž složitější. Návleky jsou na řidítka upevněny pomocí suchého zipu a drží na svém místě celkem bez problémů. Návleky nepřekáží ovladačům a vejde se do nich i plynová páčka. Jedinou nevýhodou je neviditelnost ovladačů, které už má ale každý majitel čtyřkolky stejně v ruce a nemusí je hledat. Na trhu jsou navíc i dražší a luxusnější varianty například od Kolpinu vybavené i plastovou oporou. No a pokud jste opravdu nároční, můžete sáhnout po profesionálních návlecích, které jsou určeny pro dálkové rally a vyrábí je firma Touratech.

Návleky lze samozřejmě kombinovat s vyhřívanými rukojeťmi a vyhřívanými rukavicemi (test pro vás chystáme). Doufám, že vám tento jednoduchý tip pomůže užít si zimu v sedle.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz