fotka

SMC Explorer 720 – dobře utajená novinka

  • vydáno: 7.10.2012
  • autor: Matěj Oliva

Na veletrhu v Kolíně nad Rýnem jsme kolem stánku SMC prošli několikrát, ale největší novinky jsme si všimli až na poslední chvíli. Byly vyslyšeny prosby sportovně založených majitelů Jumba a na světě je hodně zajímavá záležitost.

Designově je tu další variace na téma Can-am Renegade, nebudeme si nalhávat, že ne. Na druhou stranu vypadá to dobře, dravě, tak proč ne. Plasty jsou dost velké, aby poskytly jezdci dostatečnou ochranu, ale zase dost malé na to, aby ho neomezovaly.

O pohon se stará osvědčená sedmistovka z modelu Jumbo. Jednoválcový, kapalinou chlazený motor disponuje dostatečným výkonem a je, jak jsme si vyzkoušeli, hodně zábavný. Když k tomu přidáme přepracovanou geometrii podvozku a sportovní tlumiče, je o zábavu postaráno.

Explorer ale není jen sportovní hračkou. Zůstává plnohodnotnou 4x4 s možností uzavření předního diferenciálu. Ve volitelné výbavě samozřejmě nebude chybět naviják a další doplňky.

Poslední údaj, na který jsme byli zvědaví, je váha. Ta by neměla překročit 306 kg, což je v daném segmentu zatraceně zajímavé číslo a motor s velkým krouťákem nebude mít se strojem nejmenší problém. O přenos na terén se starají čtrnáctipalcová kola obutá do Bighornů, která známe už z Jumba. Proč také měnit něco, co dobře funguje.

Dobrou zprávou je, že by se nám měl první kousek Exploreru dostat do ruky už na začátku roku a buďte si jistí, že ho pořádně prověříme!

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz