fotka

EICMA: Can-am

  • vydáno: 18.11.2012
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Filip Tichý

Všechny čtyřkolkové novinky pro sezonu 2013 už sice byly představeny, přesto nás v Miláně čekala jedna novinka – Can-am Spyder ST.

Novinka vyplňuje mezeru mezi ryze sportovním Spyderem RS a cestovním RT. Zatímco model RS nabízí sportovní podvozek, nižší hmotnost a sportovní ergonomii, model RT je čistě cestovní záležitostí, se kterou zažijete hodně pohodlí, ale sportovního svezení zažijete pomálu. Novinka tak spojuje sportovní podvozek a základ z RS, který je kombinovaný se zvýšenou kapličkou před řidičem, která poskytuje dostatek ochrany i na dlouhých cestách.

Do kokpitu ST se přesunula palubní deska z cestovního modelu, která má mezi netradičními budíky informační barevný displej. Nechybí také audiosoustava. Změnami si prošly stupačky, nyní má jezdec i spolujezdec místo klasických stupaček k dispozici rozměrné plotny, které chrání nohy proti vodě i nečistotám. Nová jsou samozřejmě i zrcátka, která ladí s novým designem stroje. V předním světle nyní najdeme i LED denní svícení.

Změny jsou ale i pod kapotami. O pohon se stále stará dvouválec Rotax se sekvenční převodovkou, je ale usazen v přepracovaném rámu. Od letošního roku mají spydery také novou brzdovou soustavu od italského Bremba. Nové je i obutí speciálně vyvinuté pro Can-am. Spyder si samozřejmě zachovává i velký přední úložný box.

Novinka by měla do Čech dorazit na začátku roku 2013 a určitě se můžete těšit na redakční test na našem webu.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz