fotka

Can-am 2011

  • vydáno: 30.10.2010
  • autor: Matěj Oliva

S představováním novinek budeme pokračovat podle abecedy, no a na řadě je B, respektive C, tedy Can-am z koncernu BRP.

U žlutých se už nemohli dívat na nadvládu RZR od Polarisu a rozhodli se s tím něco udělat. Na trh přichází zbrusu nové čistě sportovní UTV Comander vybavené motory od Rotaxu o objemu 800 a 1000 ccm a hodnotamni maximálního výkonu 73 a 83 koní. I přes sportovní zaměření najdeme na Comanderu řadu úložných prostor, včetně velké schránky pod zadní korbičkou. Interiér je dotažený do detailu, nechybí sportovní sedačky a volant. Palubní deska je u základního modelu stejná jako na modelu Renegade. K dispozici ale bude i ostrá verze X, který bude mít ještě vyšperkovanější interiér, palubní desku z modelu Spyder, prošívané sedačky a další vychytávky. U všech modelů jsou silné světlomety o výkonu 240 W a nastavitelné sedačky i volant.

V největším a nejznámějším Cross Country seriálu GNCC smí v kategorii užitkových čtyřkolek startovat pouze stroje vybavené v sérii nosiči. To bohužel vyřadilo ze hry model Renegade, který je jinak pro takové závody jako stvořený. No a protože Can-am chce tyto závody jezdit a vyhrávat, přichází na trh s novým modelem Outlander X, což je vlastně Renegade oplastovaný velkými plasty s nosiči. I pro rekreační jezdce, kteří čtyřkolku nemají na práci, bude tento stroj vynikající volbou. Jezdec se ani v bahně neušpiní a na rozdíl od Renegadu zde máte možnost naložit řadu zavazadel na dva prostorné nosiče.

Třetí novinkou Can-am je speciál pro bahenní závody. Jedná se o model Outlander speciálně upravený pro jízdu v hlubokém bahně. Je vybaven zvýšeným podvozkem KYB, pneumatikami ITP pro hluboké bahno, šnorchly a stupačkami pro jízdu na zadních kolech, kterou jsou bahenní radovánky charakteristické. Myslelo se i na chlazení a chladič je uchráněn proti ucpání bahnem umístěním na přední kapotu. A co by mohlo nadchnout místní bahnomily - tento model bude v příštím roce k dostání i u nás.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz