fotka

S Commanderem do zimy

  • vydáno: 7.12.2012
  • autor: Matěj Oliva, Foto: František Chobot

Na předváděcí akci Can-am day v Hummer centru jsme měli možnost vidět velice zajímavou úpravu side-by-side Commander. Byl vybaven kompletním krytím, topením a dalšími vychytávkami, které z něj dělají plnohodnotný zimní stroj.

Jízda v side-by-side je na sněhu super zážitkem, má ale jednu vadu, v autíčku nemáte téměř žádný pohyb a nezahřejete se tak, jako na čtyřkolce. Za chvíli tak musíte své řádění ukončit s namodralými končetinami. Naštěstí je tu už celá řada příslušenství, které vám jízdu v zimě zpříjemní.

Začít můžete u stříšek a plexištítů, které odklání proud studeného vzduchu. Pokud chcete ale něco opravdu „echt“, musíte sáhnout do kapsy pro bezmála sto Palackých. Za to ale dostanete v podstatě komfort klasického auta a to už stojí za to.

Sada obsahuje kompletní zakrytování Commanderu. Je tu tedy střecha, zadní sklo, dvojice dveří a přední sklo. Na tom najdete stěrač a ostřikovač, takže bez problémů projdete i STK. Dveře mají jednoduchý systém zavírání a těsnění, ale v pohodě zabrání stříkání vody a bahna do interiéru. Prostor v kabině ale nijak neomezují! Sada byla na Can-am day namontována na modelu LTD, na kterém ještě více vynikne například díky audiosoustavě, která má v uzavřeném prostoru konečně ten pravý zvuk.

Co mě ale zaujalo nejvíc je topení. Nejde o žádné elektrické, nebo plynové šidítko, ale o plnohodnotný systém napojený na chladící okruh motoru. Jednoduše řečeno, funguje to jako v běžném autě. Jakmile se ohřeje motor, topíte. Výdechy jsou umístěné elegantně do palubní desky. Do interiéru zapadají i všechny ovladače, kterými se topný systém reguluje.

Jízdu jsme bohužel v kabině Commanderu vyzkoušet nemohli, protože jedna kolegyně se v polovině výjezdu rozhodla otočit a každý si tak několikrát mohl prohlédnout Commander i zespodu, no snad příště!

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz