fotka

Polaris RZR 4 XP – LE Jagged X edition

  • vydáno: 27.12.2012
  • autor: quadweb.cz

Zdálo by se, že side – by – side od Polarisu už k větší dokonalosti vyladit nejde, ale vždycky přijde někdo, kdo ho posune ještě o něco dál. Zářným příkadem je limitovaná edice Jagged X, která přestavěla čtyřmístné RZR na čistokrevný závoďák.

Základem je samozřejmě řadový dvouválec, který je přeladěný z původních 88 koní na 94, to bylo dosaženo úpravami klikové hřídele, vaček i výfuku. Ten má dvě koncovky a sportovnější zvuk. K motoru byl doladěn i variátor, který má podstatně rychlejší reakce a prohlubuje sportovní dojem ze stroje.

Zajímavé je, že Polaris poprvé nesáhl u své sportovní edice po podvozku Fox, ale po značce Walker Evans, kterou používá na svém Wildcatu Arctic Cat. O tom, že jde opravdu o čistokrevný sportovní stroj svědčí i interiér, který už si nehraje na civilní pohodlí. Jsou tu sportovní sedačky, které si ale zachovávají možnost nastavení, pětibodové pásy a hliníkové dveře. V autě najdeme překvapivě i posilovač řízení.

Auto je obuté do osvědčených taiwanských Bighornů, které jsou navlečené na pěkných ráfcích Walker Evans s badlocky. Samotnému uvedení předcházela úspěšná závodní sezona pouštních vytrvalostních závodů, ve kterých si Polaris nevedl vůbec špatně. Zda se limitovaná edice dostane i do Čech zatím nevíme, ale rozhodně by to stálo za to!

Video

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz