fotka

TGB Blade v novém kabátě

  • vydáno: 4.2.2013
  • autor: Matěj Oliva

Na vzhled nejprodávanějšího „Tégébéčka“ jsme si už zvykli a je pro něj jasném poznávacím znamením. Vývoj ale nelze zastavit a TGB to dokazuje faceliftem, který vrací Blade do součanosti.

Základní rysy si Blade ponechal. Je tu stejná kaplička s dálkovým světlem, čtyři světla vepředu i typická silueta, celek ale dělají detaily a ty se povedly. Na první pohled zaujme maska. Ta má výraznější středovou část a modernizované světlomety, v rámci kterých jsou i LED pásky sloužící jako denní svícení. Jsou v houževnatém plastu a vypadají, že vydrží i nějakou tu ránu.

Inovovaný je i přední nárazník, který kryje celou přední část stroje, ale již není propojený s předním nosičem. Změnami prošla samozřejmě i zadní část stroje, kterou na vyjížďkách s majitelem TGB uvidíte asi nejčastěji☺ I zde žárovky nahradily LED, jsou odolnější proti vibracím a nárazům, šetří energii a jsou i lépe vidět. I tak jsou zadní světla chráněná rámem.

Z boku zaujmou nová kola. Jsou opět 14“ a obutá do univerzálních Bighornů. Je třeba říct, že kola se povedla a dávají Bladu luxusní vzhled. Poslední novinkou jsou hrániče rukou, které mají lehčí vzhled a ovladač připínání náhonu 4x4, který je vyrobený po vzoru japonských strojů. Plubní deska i řadící páka s hrdlem nádrže jsou stejné. Zajímavé jsou i stupačky pro spolujezdce na krátké verzi, se kterou se evidentně počítá pro jízdu ve dvou i v praxi, ne jen v technickém průkazu.

Cena nového modelu je 159 990,- Kč. Stávající model se vyprodává o deset tisíc korun levněji. Technika motoru se vstřikováním a podvozku zůstává stejná. Více najdete na webu TGB.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz