fotka

Polaris Brutus 2013 - brutální užitkáč

  • vydáno: 18.3.2013
  • autor: FilipT

Po úspěchu ve sportovním a zábavním segmentu UTV koncern Polaris míří do oblasti komerčních užitkových vozidel. Nový Brutus vznikl ve spolupráci mezi značkami Polaris a Bobcat, a půjde o vůbec první UTV s možností osazení přední hydrauliky a zvedací plošiny. Díky tomu se stroj uplatní jako vysokozdvižný vozík, pluh, sekačka, zametač, bagr.... a v nabídce je i klimatizace kabiny!

Tahle mašina je určená na každodenní práci a zahálet nemusí ani jediný den v roce. Stroj postavený na základu pracovní řady RANGER dostal další pracovní know-how díky strategické alianci Polarisu se značkou Bobcat. Brutus tak může těšit ze zajímavého řešení automatické převodovky, která umožňuje střídavou jízdu dopředu a dozadu bez nutnosti řazení. Na podlaze přibyl druhý pedál „plynu“, který se stará o zpětný chod. To se může mimořádně hodit třeba při odklízení sněhu či zemních pracích, kdy se neustále popojíždí na omezeném prostoru.

BRUTUS využívá dieselový tříválec s výkonem 24 koní a hydrostatickou převodovkou, samozřejmě zůstává pohon všech kol On-Demand True All-Wheel Drive a tím i stejně robustní prostupnost terénem, jako u ostatních strojů Ranger. Nové je zadní odpružení multi-link pružinami a systémem De-Dion, který zaručuje zachování stejné světlé výšky i po naložení těžkého nákladu.

Na zadní plošinu naložíte standardní paletu, hlavním lákadlem je ovšem možnost připojení nezměrného počtu poháněných předních aplikací s možností rychlé výměny. Travní sekačka, bagr, vysokozdvižný vozík, finišer či sněžná fréza. Na zimu je připravena vytápěná kabina, na léto zase klimatizace.

Tento zajímavý stroj je bohužel určen primárně pro americké trhy. Do Evropy je sice možné jej také objednat, ale pravděpodobně pouze na provoz do uzavřených areálů, homologace na silnici asi zatím nebude v nabídce.

Další články z rubriky:

    Copyright © 2010-2020 Quadweb.cz