fotka

Novinky z výstavy v Indianapolis

  • vydáno: 8.4.2013
  • autor: quadweb.cz

Rok utekl jako voda a v Indiaapolis se opět konala výstava novinek ze světa čtyřkolek a side-by-side. Na trh se dostává nové příslušenství, tuning, ale i pneumatiky. Podívejte se na to nejzajímavější.

Maxxis Snow Beast

Nová pneumatika tchajwanského výrobce je určena do sněžného terénu a mrazivého počasí. Tomu je přizpůsoben vzorek i směs, která by měla mít dobrou trakci i na zmrzlém povrchu.

CST Pulse

Pro milovníky sportovních strojů je tu nová pneumatika od CST, což je stejná továrna jako Maxxiss. Jedná se o motokrosovou pneumatiku pro středně tvrdý povrch, která by měla za jízdy vynikat především dobrou ovladatelností.

Intimidator Diesel

Asi největším exponátem výstavy je nové UTV s dieselovým motorem o objemu 1000ccm. Zajímavé je užitečné zatížení 1600 kg, což je v této třídě hodně zajímavé. Jízdu v terénu umožňuje náhon 4x4 a silný dieselový motor s točivým momentem v nejnižších otáčkách.

Kufr pro Wildcat

Pokud by vám nestačily standardní úložné prostory na Arctic Catu, je tu právě pro vás další novinka. Systém Bad Dawg nabízí kromě velkého úložného prostoru ve vodotěsných boxech také možnost zabudování reproduktorů do předem připravených držáků.

Snow Cobra ski

Jízdu na klasických pásech jsme si už se side-by-side vyzkoušeli, ale to, co jsme mohli vidět na výstavě dává řádění ve sněhu nový rozměr. Zatímco na zadní nápravě jsou klasické pásy TJD, vepředu jsou na původních kolech připevněny velké lyžiny. Stroj tak může jezdit rychleji a hlavně ještě zábavněji, než na čtyřech pásech.

Topení Kolpin pro Ranger

Z jiného soudku je novinka od Kolpinu. Jednoduché přídavné topení pro užitková side- by-side umožňuje tepelný komfort i při zimní práci, samozřejmě jej musíte nakombinovat s krytou kabinou. Topení je připojené stejně jako u klasického auta přímo na chladící soustavu vozidla.

Kryty světel Fuse

Pro majitele nových Kawasaki Bruteforce je tu zajímavý doplněk, který chrání světla před kameny i nečistotami. Za necelých 40 dolarů získáte netradiční vzhled, ochranu světel a kryt před nečistotami, který se dobře myje.

6D ATR-1

Pokud to se svým zdravím myslíte vážně, začněte se shánět po přilě 6D, která by měla tlumit daleko větší otřesy, než klasická přilba. To zajišťují dvě vrstvy polystyrenu oddělené gumovými silenbloky. Její cena bude zhruba 745 dolarů.

Variátory Gates

Novinky předvedl i výrobce tuningových spojek, variátorů a řemenů. Zajímavá je plně nastavitelná spojka, na které si můžete regulovat otáčky záběru i rychlost sepnutí, stejně jako na celém variátoru. Vše pak doplňuje odolný řemen. Ten je vyrobený z karbonových vláken a je dimenzován tak, aby vydžel desítky motohodin v těch nejdrsnějších podmínkách.

Další články z rubriky:

    Copyright © 2010-2020 Quadweb.cz