fotka

Nová Honda Pioneer 700

  • vydáno: 29.5.2013
  • autor: quadweb.cz

Zatímco většina výrobců nejdříve přesdtaví dvoumístnou verzi svého side-by-side a poté jí upravuje pro více osob, Honda na to šla naopak a z Pioneera 700 4 vytvořila stroj pro dva cestující, který v modelové řadě Hondy nahradí definitivně Big Red.

Pioneer je hodně podobný Big Red, tedy alespoň svými rozměry. Ušetřil ale něco na váze. Stejná je i kapacita nákladního prostoru a palivové nádrže. Odpružení má dráhy 20cm vepředu a 23cm vzadu. To je v dané kategorii standardní.

Oproti konkurenci se může zdát omezující jednoválcový motor. Většina výrobců, tedy až na Yamahu dnes používá větší a výkonnější dvouválce, které se do side-by-side hodí více. Honda si ale myslí opak a i nadále drží v chodu jednoválec s rozvodem OHV.

Pioneer je klasickým pracantem. Tomu opovídá i objemná a odolná korba, no a samozřejmě i příslušenství. K dispozici je celá řada ochranných přípravků, jako je střecha, přední sklo, nebo dveře. Nechybí ale ani radlice či vlek. Zkrátka Pioneer je tu hlavně kvůli práci.

I tak ale určitě zbyde čas i pro trochu zábavy. Pioneer bude mít samozřejmě náhon na všechna čtyři kola, uzávěrku předního diferenciálu a redukci, takže v terénu se rozhodně bát nemusíte!

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz