fotka

Yamah Grizzly 700 2014

  • vydáno: 26.6.2013
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Yamaha

Jakoby modrá značka nestačila na americkou a kanadskou konkurenci, stále se drží už dávno představených modelů, které se ale především v USA stále prodávají, takže vlastně proč ne. Nyní oznámila své novinky, už jsme vám ukázali nové side-by-side i sportovní Rko, teď je na řadě vlajková loď pracovních čtyřkolek s ladičkami ve znaku.

Na první pohled vypadá grizzly úplně stejně jako předchozí generace, měnily se jen detaily. Čtyřkolka je o 60mm širší, což by jí mělo dodat na stabilitě, má také delší zdvihy na přední nápravě. Cílem bylo zvýšit pohodlí jezdce při pomalé jízdě těžkým terénem, ale zároveň zachovat slušné jízdní vlastnosti při rychlé jízdě.

Nově je nastavené EPS, původní posilovač měl až moc síly a ve vysokých rychlostech řidiči spíš znepříjemňoval život. To by se teď mělo změnit a EPS by měl být dobrým pomocníkem na všech frontách. Motor je anopak starý známý, jednoválec se čtyřventilovou technikou chlazený kapalinou. Ten je krmený vstřikováním paliva Mikuni a patří obecně k nejspolehlivějším.

Poslední úpravou jsou jiná kola s odolnějšími lemy, ale znám jen málo jezdců, kteří by si na své čtyřkolce nechávali poměrně nevzhledná plechová kola. Jaká bude cena na českém trhu a zda se tu vůbec bude nová Yamaha prodávat zatím není moc jasné.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz