fotka

Blade a Wildcat vyhrály Quad of the Year 2013

  • vydáno: 4.7.2013
  • autor: TZ - ASP Group

Každý rok vyhlašuje největší evropský magazín o čtyřkolkách anketu o nejlepší stroje v dané kategorii, letos slavilo úspěch TGB a Arctic Cat.

Nejlepší mezi menšími

Přední německý čtyřkolkový magazín ATV & Quad oznámil výsledky ankety o nejoblíbenější čtyřkolku roku 2013 „Quad of the Year 2013“. Vítězem jedné z nejpopulárnějších kategorií,kategorie čtyřkolek o objemu 300 - 550 ccm, se stala čtyřkolka TGB Blade 550, která v oblíbenosti porazila i zavedené modely prestižních japonských a amerických značek jako Polaris Sportsman 500, Honda TRX Foreman 500, Kymco MXU 550i, Yamaha Grizzly 550 nebo Can-Am Outlander 400 a mnoho dalších.

Užitkově-rekreační čtyřkolka TGB Blade 550 již dříve získala mnoho prestižních ocenění v nejrůznějších odborných anketách i v hlasováních oblíbenosti u samotných čtyřkolkářů, v České republice naposledy vyhrála v roce 2010, kdy zvítězila nejen kategorii Užitková čtyřkolka roku, ale zvítězila i absolutně, jako Čtyřkolka roku 2010 v České republice.

Vítězství TGB Blade 550 s novým faceliftovaným designem v prestižní německé anketě opět potvrdilo vysokou oblibu těchto užitkově - rekreačních čtyřkolek. Robustní TGB Blade 550 nabízí mnohostranné pracovně - rekreační využití v jednom či ve dvou, vynikající celkovou vyváženost vlastností, příjemné a bezproblémové ovládání, atraktivní design, spolehlivou techniku s připojitelným náhonem předních kol a elektrickou uzávěrkou předního diferenciálu, nezávislé pérování IRS, dvourychlostní variátor se zpátečkou a schopností brzdit motorem, a v neposlední řadě také kvalitní dílenské zpracování. V Evropě i v České republice značka TGB u čtyřkolkářů dlouhodobě boduje také vynikajícím poměrem užitné hodnoty a ceny, a výborným záručním i pozáručním servisem s bezproblémovou dostupností náhradních dílů.

O značce TGB

Firma TGB je předním výrobcem čtyřkolek a skútrů, který slaví úspěchy nejen na českém a evropském trhu, kde patří k nejprodávanějším, ale také na velmi náročném trhu USA. Kromě čtyřkolek a skútrů vlastní konstrukce vyrábí značka TGB také variátory pro jiné přední světové výrobce čtyřkolek a skútrů, a to pro modely až do objemu 1000 ccm. Variátory s oválným logem TGB tak spolehlivě fungují například ve skútrech a čtyřkolkách značek Polaris, Aprilia, Can-Am, BMW a mnoha dalších.

Side-by-side vyhrál Wildcat

Arctic Cat Wildcat zvítězil v náročné konkurenci s výrazným náskokem - o jeho vítězství rozhodlo přes 71% hlasů čtyřkolkářů, kteří v této kategorii hlasovali. Druhý v pořadí, Polaris RZR 800 / XP 900, získal 49,83% hlasů, třetí v anketě skončil Can-Am Maverick s počtem 21% hlasů.

O tom, že Arctic Cat Wildcat 1000 zaujímá mezi německými a švýcarskými čtyřkolkáři skutečně dominantní postavení, svědčí kromě samotného vítězství v této kategorii i fakt, že v žádné jiné kategorii nedosáhl vítězný stroj tak vysokého procenta hlasů, a zejména skutečnost, že Arctic Cat Wildcat 1000 získal také vůbec nejvyšší počet hlasů v celé anketě, mezi všemi téměř 120 čtyřkolkami /SxS/UTV přihlášenými v celkem 20 kategoriích.

Arctic Cat Wildcat je nejextrémnější sportovní side-by-side planety. Na trhu boduje zejména díky špičkovému pérování s nejvyššími zdvihy, jaké byly kdy v této třídě použité, vysokovýkonnému motoru s elektronickým vstřikováním paliva a díky unikátnímu prostorovému rámu Exoskeleton s velmi nízkým těžištěm, který Wildcatu dává špičkové jízdní vlastnosti a zcela nové standardy ovladatelnosti i obratnosti. Mezi další přednosti Arctic Catu Wildcat patří vysoká jízdní stabilita, velká světlá výška, vysoce účinné hydraulické kotoučové brzdy na všech kolech, elektrický posilovač řízení s variabilním účinkem, atraktivní LED osvětlení vpředu i vzadu, a zadní korba s největší nosností ve třídě.

Firma Arctic Cat navíc před nedávnem oznámila brzký příchod ještě více zdokonalené verze Wildcat X s dále přepracovaným pérováním a vyšším výkonem motoru.

Oficiální dovozce čtyřkolek TGB: ASP Group s.r.o.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz