fotka

Nový Polaris RZR XP 1000 pro 2014

  • vydáno: 31.7.2013
  • autor: FilipT

Objem ničím nenahradíš, tohle pořekadlo odstartovalo výkonové závody i v kategorii sportovních strojů side-by-side. Polaris právě představil nový litrový RZR s výkonem 107 koní a zase o kousek předběhl konkurenci.

Ne, že by 94 koní v loňskému modelu XP 900 bylo nějak málo, ale Polaris je průkopníkem v této kategorii a prostě si nemůže si dovolit být jinde než na prvním místě. Proto přichází s novým motorem ProStar 1000 s výkonem 107 koní, ale hlavně perfektní využitelností krouťáku. Polaris slibuje až 80 % maximálního točivého momentu již od 3500 ot/min až do omezovače! Stroj je přitom konstruován tak, aby bez problémů fungoval i na 87oktanový benzín.

Vedle motoru se samozřejmě pořádně upravil i podvozek a převodovka PVT s delšími převody, které dovolí lépe přenést výkon do terénu. I nadále je použit systém On-Demand True AWD s připojováním náhonu na všechna kole podle záběru, ale i možnost zapojení jen zadních kol a vychutnávání nekonečných driftů zadní nápravy...

Podle Polarisu dokáže nový systém On-Demand All-Wheel-Drive na všechna kola dostat o 80 % víc síly než předchozí model. Systém je navíc propojený s elektrickým posilovačem řízení a chytře reguluje záběr i podle změny řízení. O zpomalení se na každém kole starají dvoupístkové brzdiče.

Nové odpružení modelu RZR XP 1000 dostalo robustnější A-ramena vepředu a vlečná 3-Link ramena pro zadní nápravu. Díky tomu se zvětšila světlá výška na 34,3 cm! Odpružení Walker Evans s oddělenými nádobkami má opravdu velkorysé zdvihy 40 cm vepředu a 46 cm vzadu a je možné nastavit předpětí do 16 poloh. Novinka je obutá do pneumatik Maxxis Bighorn na 14palcových ráfcích

.

Upravený byl i rám pro větší tuhost a odolnost, na jezdce pak čeká nový interiér s novými sedadly s možností nastavení vzdálenosti. RZR XP 1000 má již ve standardu ochranná boční dvířka, která jsou ale jen uzoučká a nijak neomezí pocit z jízdy v otevřeném stroji ani výhled dolů na terén.

Pro novinku bude v nabídce řada doplňkové výbavy včetně kabiny, přepravních boxů... v katalogu najdete celkem 75 položek. Třeba i 60Wattový stereosystém Polaris MTX se subwooferem 300W.

Intro video

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz