fotka

Polaris Sportsman 570 - Pokrok nezastavíš!

  • vydáno: 6.8.2013
  • autor: Matěj Oliva

Přes současný boom vozítek side-by-side jsme se při představení nové modelové řady Polarisu dočkali i jedné žhavé novinky ze světa čtyřkolek. Po dlouhých letech nás totiž opustil motor 500 H.O., aby udělal místo svému nástupci. Stane se z něj stejná legenda?

Ať se nám to líbí, nebo ne, pokrok a hlavně emisní normy nejde zastavit. Do útrob nejmenších Sportsmanů (pomineme-li samozřejmě ty dětské) se tak nastěhoval agregát, který jsme mohli už loni testovat v "malém" RZR 570. Jedná se o moderní jednoválec plněný vstřikováním, který podle výrobce dává výkon 40 koní a to už se čtyřkolkou dokáže slušně zamávat!

Nový motor ale samozřejmě není jedinou inovací, které se Sportsman dočkal. Řidič sedí na nové sedačce, která je užší a nabízí lepší ergonomii. Přepracovaný je také přední i zadní rám, který by měl umožňovat snadnější umístění nákladu a hlavně vyšší nosnost.

Jde to i ve dvou

Nový Polaris Sportsman 570 byl rovnou představen i ve verzi Touring, tedy v prodloužené variantě s luxusní sedačkou pro spolujezdce, která má vlastní odpružení. Výkonu má čtyřkolka na jízdu ve dvou dost, takže konec konců proč ne?

Cena na českém trhu zatím není stanovena, ale dle našeho odhadu by neměla překročit 200 000 korun

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz