fotka

80 000 kilometrů na Arctic Catu!

  • vydáno: 8.8.2013
  • autor: Arctic Cat CZ

Američan Curt Asche a jeho Arctic Cat TRV 650 H1 ´04

Dalo by se říct, že Curt Asche je běžný americký čtyřkolkář, ale nebyla by to tak úplně pravda. Curt je totiž čtyřkolkář, který najezdí na své čtyřkolce průměrně 13 000 km ročně. A stejný nezmar jako Curt, je i jeho čtyřkolka Arctic Cat TRV 650 H1 2007, na které dodneška najezdil již více než 80 000 km (!), a přitom je stále v perfektním technickém stavu.

Curt Asche žije v Minnesotě, v městě Pequot Lakes, a používá svoji TRV 650 hlavně na výlety. Ale nedovede si bez ní představit ani každodenní péči o svůj ranč, odklízení sněhu v zimě a spoustu dalších prací. Typická vyjížďka začíná pro Curta brzy ráno odjezdem z domu, a vede příkopy a lesními cestami, anebo se vypraví do některé z vyhlášených čtyřkolkových oblastí v Minnesotě s vyznačenými čtyřkolkovými trasami, kde se dá volně jezdit, jako například Backus, Akeley, Walker nebo Outing. Běžně za výlet najede 80 – 120 km, ale výjimkou nejsou ani vyjížďky, například trasy v oblasti Akeley, při kterých mu na tachometru večer přibude i 240 km.

Curt Asche nechává svoji čtyřkolku pravidelně servisovat u jednoho z největších čtyřkolkových dealerů v Minnesotě, u firmy Country Cat, aby byla stále ve špičkovém technickém stavu, a za celé ty roky nebyly třeba žádné větší opravy. Jedinou výjimkou byl nový motor ve 40 000 km. Na původním motoru bylo již nutné udělat velký preventivní servis, ale Curt sehnal celý nový motor za výhodnou cenu.

Jak šel čas na Curtově tachometru


Poznámka: Tachometr de facto neukazuje celkový počet najetých kilometrů, protože je naprogramován tak, že po najetí 19 999 mil (32 000 km) se počitadlo vynuluje, a tachometr začíná počítat znovu od nuly.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz