fotka

Arctic Cat představil 500/TRV 2014

  • vydáno: 13.8.2013
  • autor: quadweb.cz

Krátce po Polarisu představil své očekávané novinky také Arctic Cat. Postupně si je všechny představíme a začneme tou pro běžné čtyřkolkáře nejzajímavější, která se přímo konfrontuje s novým Polarisem 570.

Srdcem čtyřkolky je jednoválec o objemu 443 ccm plněný vstřikování a chlazený kapalinou propojený s převodovkou a variátorem. Ani malé čtyřkolce nechybí náhon 4x4 a hlavně uzávěrka předního diferenciálu.

Zajímavou inovací pětistovky je snížení těžiště, které by mělo mít za následek zlepšení chování stroje v zatáčkách. To se podařilo, aniž by se změnila světlá výška stroje, nebo zdvihy nezávislého zavěšení. Zbytek čtyřkolky už známe, nechybí tu multifunkční displej na kapličce řízení, zesílené nosiče, ani tažné zařízení.

Arctic Cat TRV 500

Velmi oblíbené jsou prodloužené verze čtyřkolek. Varianta TRV je samozřejmě poháněna stejným agregátem, jako základní verze, hlavním rozdílem je délka, rozdíl je tu téměř půl metru a to už je na pohodlí posádky zatraceně znát. Nechybí tu samozřejmě pohodlná velká sedačka s opěrkou a madly.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz