fotka

Nejlevnější povinné ručení – důvody proč ho využít

  • vydáno: 30.8.2013
  • autor: quadweb.cz

Jelikož je povinné ručení ze zákona povinné, těžko se jeho placení vyhneme. Ačkoliv ta mužnost tu existuje, v případě, že ho neuzavřeme, se rozhodně nevyhneme platbám, protože budeme muset pravidelně platit do určeného fondu. A tato částka je výrazně vyšší než i to nejdražší ručení na trhu. My bychom však měli hledat to nejlevnější povinné ručení, protože díky němu výrazným způsobem ušetříme. A to samozřejmě každý rok, co ho máme uzavřené. Právě úspora je tím hlavním důvodem, proč řada lidí prochází nabídky jednotlivých pojišťoven a hledá tak nejlevnější povinné ručení na našem trhu. Je zde totiž celá řada pojišťoven, které se skutečně liší pouze cenou. Výše plnění a další podmínky jsou ve většině případů naprosto stejné, a proto není žádný důvod, proč bychom měli přeplácet. Pravdou je, že řada z nich k zákonnému pojištění nabízí i různé asistenční služby. Otázkou však je, zda je skutečně využijeme. Pokud ne, nemá význam podobné pojišťovny volit, zbytečně bychom platili více za něco, co je nám stejně k ničemu.

Zmiňovali jsme se o výši plnění, které je u většiny stejné. Je tomu skutečně tak a často se jedná o velmi vysoké částky, v řádech několika milionů, které by měli každou pojistnou událost bez problémů pokrýt a to i v případě větších kolizí, které bychom zavinili. V případě nehody pojišťovna nejprve zjišťuje samotnou výši škody a teprve poté ji poškozenému vyplácí.

Likvidace pojistné události

Takto se celý proces nazývá. Jedná se o řadu nezbytných kroků, které je od samotného nahlášení nutné absolvovat. Většinou se jedná hlavně o kontrolu vozu poškozeného, aby mohla být přesně stanovena výše škody. Tuto činnost má na starost tzv. likvidátor, tedy zkušená osoba, která se v této oblasti velmi dobře vyzná. Teprve po určení této částky může být pojišťovnou vyplacena a likvidace pojistné události je dokončena.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz