fotka

V čem jezdíme - LS2 Touareg

  • vydáno: 31.10.2013
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Marek Vincik

Na trhu je dnes tolik motokrosových přileb, že potkat někoho se stejnou helmou je doslova zázrak. Některé ale vynikají, jako třeba novinka od LS2, kterou jsme si pořídili do redakce a důkladně otestovali.

Když novou přilbu LS2 vyndaváte z krabice, máte pocit, že držíte daleko hodnotnější věc, než za necelých 5000 s daní. Přilba má bezchybné zpracování a je vidět, že výrobce udělal mílové kroky ve vývoji. Všechno perfektně sedí, lak je dobře zpracovaný a najdete tu i detaily, jako je prošívaný pásek s logy LS2.

Sponzor článku: LS2 Helmets http://www.ls2helmets.cz/

Pak už se nedivím, že v přilbě závodí celá řada světových jezdců v čele s pětinásobným vítězem Dakaru Cyrilem Despresem. Najdou se ale i další, kteří ukazují, že přilba je vhodná pro všechny disciplíny. Příkladem může být závodník extrémního endura Chris Birch, kterého vídáme na stupních vítězů takových závodů, jako je Erzberg Rodeo, nebo Red Bull Romaniacs. Z českých jezdců pak můžeme uvédst třeba čtyřkolkáře Davida Sůsu, který v LS2 odjel mistrovství Evropy národů.

Pro nás i Slováky

Přilba Touareg je dostupná v designech mnoha států. U nás je k dispozici varianta pro Slovensko a Českou Republiku. No a protože my musíme mít vždycky něco extra a barvy slovenské přilby se nám prostě líbí, zvolili jsme tu s nápisem SVK na zadní straně.

Přilba je vyrobená z kompozitu. Má poměrně členitý, ale o to více propracovaný tvar. Na zadní části je výstuha, která se opírá o krční chránič a pomáhá tak k ještě vyšší bezpečnosti jezdce. Nechybí samozřejmě ani větrání. Interiér je kompletně vyjímatelný, pratelný a hlavně velmi příjemný. Ani když ho propotíte, nezačne dřít a v přilbě se dá v pohodě strávit celý den.

Nafoukaná LS2

Konečně se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu. Nafukovací lícnice už jsme mohli vidět u více značek, ale vždy jen u silničních přileb. LS2 přináší tuto technologii i do závodní offroadové přilby. V terénu, kde často skáčete a absorbujete nárazy je důležité, aby přilba pevně seděla a nehýbala se na hlavě. A právě k tomu dofukovací lícnice pomáhají. Ovládání dofukování najdete na zadní straně přilby, kde jsou dvě tlačítka, jedním pumpujete a druhým lícnice vyfouknete. Systém je jednoduchý a funkční.

Nová přilba od LS2 je pro značku obrovským skokem vpřed a přináší vysokou bezpečnost a pohodlí za více než rozumnou cenu. Hned při prvním testování jsme přilbu otestovali i při tvrdém nárazu na kámen a jezdce bez problémů ochránila, takže za naší redakci můžeme jen doporučit! Odkaz na náš model.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz