fotka

Run Flat System – další způsob, jak nepíchnout

  • vydáno: 11.11.2013
  • autor: Matěj Oliva

Systémů, které mají pomoci při proražení je na trhu dost, ale většinou jde o polofunkční nesmysly, které nakonec spíš přinesou komplikace. Nyní je tu ale hodně zajímavý systém, který by mohl plnohodnotně fungovat.

Přichází jak jinak, než z USA. Celý systém nefunguje jako náhrada vzduchové náplně, tak jak to známe třeba z motorek, kde se používá takzvaný Mousse. Protože jsou ale gumy na čtyřkolce víc namáhané a hlavně větší, není možné použít jen pěnu. I tak ale jakési pěnové desky vyplňují většinu místa v pneumatice. Zbytek tak doplní vzduch. Pokud dojde k rpůrazu, nebo odražení pneumatiky, guma dál funguje téměř bez změny vlastností. Vzduch v pneumatice funguje tedy především proto, aby pěna vydržela co nejdéle.

Pro lepší montáž je pěna rozřezaná na desky, které do pneumatiky naskládáte po jedné. Jsou zkosené tak, aby po složení udělaly kruh a nebyl mezi nimi vzduch. Sada je určena nejen pro závody, kde dokáže snášet extrémní zátěž třeba i v UTV.

Na výběr je několik velikostí pro sportovní i pracovní pneumatiky. Můžete jí tak obout v podstatě na jakýkoliv stroj bez ohledu na jeho velikost či zaměření. O dovozu do ČR zatím nevíme, ale doufejme, že se tento produkt u nás objeví, protože nic tak jednoduchého a účinného jsme tu ještě neměli.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz