fotka

Polaris Scrambler 1000 EPS přichází

  • vydáno: 8.12.2013
  • autor: Matěj Oliva

Až nečekaně brzy po představení Scrambleru 850 ukázal Polaris novinku, která vyráží do otevřeného boje s Renegadem, bude mít šanci?

Nový Polaris je výkonnější, má větší točivý moment, lepší akceleraci, zkrátka není nic, co by nebylo lepší. Navíc je tu vyšší světlá výška a vyladěné vlastnosti pro jízdu v extrémním terénu. Motor o objemu 952ccm je řadový dvouválec, který vychází z modelu 850. Jeho výkon je 89 koní, což už rozhodně stojí za řeč. Motor má o 270 stupňů odsazený klikový hřídel, takže jeho charakter je hodně podobný vidlicovému motoru.

Podvozek je osazen tlumiči Fox Podium X, které jsou prověřené na celé řadě čtyřkolek a můžete si být jisti, že zkrátka a dobře fungují. Jsou samozřejmě plnně nastavitelné a kola mají zdvihy 25cm. Na zadní nápravě nechybí stabilizátor. Když vidíte Polaris zezadu, všimnete si také dvou koncovek výfuku, které pomáhají točivému momentu.

Jak napovídá nadpis článku, nový Polaris má ve standardu posilovač řízení EPS, který je za několik let, kdy jej Polaris používá vyladěný v podstatě k dokonalosti. Posilovač pomůže otáčet se 14“ koly v matném laku obutými do pneumatik Carisle. Nechybí nová generace palubní desky a samozřejmě ani LED světla vpčedu i vzadu.

Zatímco předchozí generace XP 850 byla postavena především proti Can-amu Renegade 800, novinka se přímo konfrontuje s Can-amem Renegade 1000 XC EPS. Tomu by měla odpovídat i cena, ale na tu si budeme muset počkat, příchod na český trh můžeme očekávat v první polovině roku 2014.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz