fotka

Polaris 2011

  • vydáno: 1.11.2010
  • autor: quadweb.cz

Naší prohlídku zámořských novinek zakončíme u Polarisu. Ten se věnoval především svým UTV, ale něco se najde i mezi stroji s řidítky.

Třetí zámořská značka se pro příští sezonu soustředila především na inovace vozítek side-by-side. U všech strojů řady Ranger najdeme nyní nový typ pneumatik a nová kola. To, že Polarisu nejsou cizí ani alternativní paliva, dokazuje použití naftového motoru. Ten by měl mít bezkonkurenční spotřebu a zároveň největší nádrž ve své třídě. Daní za velký akční rádius je maximální rychlost „pouhých“ 65 km/h. Nový vznětový motor má objem 903 ccm a není přeplňovaný. Dokáže kromě Rangera pohánět i silný alternátor, který je schopný napájet spotřebiče proudem až 55 A.

Změnami prošel i sportovní model RZR. Opticky se přední maska RZR stala agresivnější, ale udržela si svou původní tvář, ze které je na první pohled vidět, že máte tu čest s Polarisem. Už i za mořem se začíná šetřit, takže RZR má o 15 % menší spotřebu a v kombinaci s větší nádrží tu máme o 30 % větší dojezd. Základní model RZR je nově postaven na tlumičích Sachs a celá řada RZR dostala pneumatiky ITP XCT, které nahradily tchajwanské Maxxisy. Polaris RZR budev nabídce i ve verzi barevné repliky Robbieho Gordona.

No, a aby se neřeklo, je tu i jedna zbrusu nová čtyřkolka. Modelovou řadu pracovních Sportsmanů doplnil model 400. Na první pohled je čtyřkolka menší, chybí jí přední úložný box a je postavena na plechových kolech. Jinak si zachovává všechny prvky modelové řady včetně klasického designu Sportsman. Oproti ostatním Sportsmanům dostane čtyřstovka větší zdvihy. U celé modelové řady byl inovován systém motorové brzdy. Narostl taky objem nádrže o 13%. K dostání budou i nové barevné kombinace.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz