fotka

Polaris představil nové Diesely

  • vydáno: 13.3.2014
  • autor: Matěj Oliva

O tom, jestli má naftový motor ve čtyřkolce se hodně diskutuje, ale u pracovního UTV je to na první pohled jasné a jasné je to i Polarisu, který rozšířil modelovou řadu dieselových vozítek a přidal do nich nové technologie.

Dvojice UTV je označena HST a HST Deluxe. Vyšší výbava má sériově namontovanou krytou kabinu a dveře, stejně jako topení. Technický základ obou strojů je ale stejný. Podle šéfa vývoje Polarisu se továrna snažila představit dobře ovladatelné a pohodlné pracovní stroje. A vypadá to, že se podařilo.

Design je stejný jako u nejnovějšího benzínového Rangeru, který jsme měli možnost testovat. Pod kapotami ale tluče naftové srdce o výkonu 24 koní a teď pozor, s hydrostatickou převodovkou! Auto se tak ovládá naprosto přirozeně kolébkovým pedálem a klasickou brzdou. Překlápěním pedálu volně přecházíte mezi jízdou dopředu a dozadu, nemusíte se tak zdržovat přeřazováním, což je zejména při práci v menším prostoru k nezaplacení.

Samozřejmostí je náhon 4x4 on demand, který přední nápravu připojuje jen při prokluzu některého ze zadních kol. U novinek je posilněný alternátor, který dokáže živit jakékoliv příslušenství si vzpomenete. Na zadní nápravě je nový systém odpružení dvojicí pružin. Ten má eliminovat kompresi pružin při plném naložení a zachovat tak dobré jízdní vlastnosti. Zachová tak světlou výšku a tím pádem i dobrou průchodnost terénem.

Oba stroje jsou standardně dodávány s hydraulickým posilovačem řízení.

Další články z rubriky:

    Copyright © 2010-2020 Quadweb.cz