fotka

Can-am Outlander 450 a 500 L

  • vydáno: 4.5.2014
  • autor: quadweb.cz

Suverénním leaderem na trhu rozpočtových čtyřkolek byl až dosud nejen v USA Polaris Sportsman 570. Nyní ale přichází hodně zajímavá alternativa, která by Polarisu měla zamotat hlavu. Novinku má na svědomí Can-am a jak jsme u této továrny zvyklí, přináší celou řadu zajímavých řešení.

Přečtěte si: Test předchozí generace Outlander 400 a 400 MAX http://quadweb.cz/recenze-detail/54-can-am-outlander-400max-400.html

Nejedná se jen o jednu novinku, ale hned o dvě a to ještě ve dvou provedeních. Nejmenší Outlander bude dostupný se dvěma motory - jednoválcovou 450 (38 koní) a dvouválcovou pětistovkou (46 koní). Oba motory jsou samozřejmě chlazené kapalinou a o plnění se stará vstřikování paliva. Pro zajímavost konkurenční Polaris má výkon 44 koní. Oba modely budou navíc k dispozic ve variantě MAX, tedy v prodloužené verzi pro dva jezdce.

Design vychází z modelové řady Outlanderů, ale přeci jen poznáte na první pohled, že se jedná o menší sourozence, hlavně podle jiných předních světlometů. Jinak je ale jasné, že máte co dočinění s Can-amem. Z techniky velkých sourozenců vychází i podvozek. Motory jsou zabudované v rámu SST G2, který používá i Outlander 1000. Tlumiče mají nastavitelné předpětí pružin v pěti krocích. Nechybí samozřejmě ani víceprvkové zadní zavěšení s vlečnými rameny. Oba modely mají plnohodnotný náhon 4x4 s přední uzávěrkou wisco lok, která automaticky uzavře diferenciál při protáčení jednoho z kol.

Za příplatek můžete mít Outlander s balíčkem DPS. Ten obsahuje posilovač řízení, hliníková 12" kola, lepší přední diferenciál a 500w alternátor. Modely MAX pak mají klasicky řešené variabilní sedlo, kdy můžete nasadit sedačku pro spolujezdce s opěrkou, nebo přepravní box.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz