fotka

Honda Pioneer 500

  • vydáno: 20.5.2014
  • autor: quadweb.cz

Ještě nedávno se výrobci UTV hnali hlavně za výkonem a rychlostí, poslední novinky ale naznačují, že trh se ubírá trochu jiným směrem, tedy alespoň ten americký. Na ten totiž právě přichází další zástupce „úzkých“ UTVček s malým motorem, no a jak je u Hondy zvykem, tak i se zatraceně zajímavou technikou.

Jak jistě víte, vjezdy do amerických a kanadských ATV parků jsou omezené šířkou vozidla tak, aby do nich nemohla auta a bugyny. Proto má řada výrobců ve své nabídce malá a úzká vozidla, jako je RZR 800, nebo Arctic Cat 700. Honda nyní přišla s novou pětistovkou, která otevírá modelovou řadu UTV.

O pohon se stará osvědčený jednoválec Honda o objemu 475ccm, což není nic překvapivého. Mnohem zajímavější je ale převodovka. Místo klasického variátoru je tu automatická převodovka s pěti rychlostními stupni a hlavně s možností řadit pádly pod volantem! Taková varianta by se mi líbila i ve větší bugyně, ale kdo ví, s čím Honda přijde. Kromě pěti kvaltů vpřed je tu i redukce a samozřejmě zpátečka.

Dalším zajímavým řešením je otevírání dveří, které je propojené s bezpečnostními sítěmi, takže když nastupujete, nebo vystupujete, nemusíte řešit otravné zacvakávání sítí.

Zajímavé je také řešení úložného prostoru. Jen málokdo využívá korbičku za zadními sedadly pro její pravý účel a tak jí v Hondě prostě dali pryč a nechali zde jen robustní trubkový nosič. Pokud tam korbu chctete mít, lze jí dokoupit, ale může zde být i kufr, nebo jiné příslušenství. Za nás si toto řešení zaslouží pochvalu.

Slabší je samozřejmě podvozek, který rozhodně není postaven na velkou divočinu, nebo závodění, ale spíš na klidnou jízdu. Zdvihy jsou zhruba 15cm, což není mnoho. Snese ale slušné zatížení 450 kg a s Hondou můžete táhnout až jednu tunu.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz