fotka

Honda s převodovkou pokračuje - Rincon 2015

  • vydáno: 13.6.2014
  • autor: quadweb.cz

Vlajková loď Hondy si dělala vždycky všechno tak trochu po svém a vždycky to fungovalo. Zatímco konkurence používá variátor, Honda má ve svých útrobách automat a ten zůstal i v nové generaci s označením 2015!

Na první pohled nic závratného nenajdete. Design je v podstatě nezměněn, ono také co na něm měnit, je podařený, nadčasový, kompaktní a praktický. Změny se děly hlavně pod kapotami. Honda dostala novou hlavu válce twin-spark-plug, která má za následek lepší spalování a tím i zvýšení účinnosti motoru. Naopak tak trochu proti lepšímu výkonu jde nová vzduchová sonda kombinovaná s katalyzátorem, cíl je samozřejmě jasný, snížení emisí. Motor se také mírně snížil a pomohl tak zlepšit vyvážení stroje.

Pokud rádi připojujete příslušenství, bude se vám líbit zvýšený výkon alternátoru. Honda nově stojí na pneumatikách Maxxis. K dispozici bude kromě klasických barev i v hondí camo úpravě.

Jak jsme psali na začátku, vše zásadní zůstalo stejné, o přenos výkonu ze 675ccm jednoválce se stará třístupňový automat, který můžete ovládat i tlačítky na řídítku. Díky němu nedochází k velkým ztrátám výkonu jako u variátoru a převodovka také zajišťuje vyšší spolehlivost třeba při tahání nákladů.

Oficiálně se bohužel Honda na náš trh již nedováží a lze jí pouze objednat na zakázku přímo u importéra, ale jen bez SPZ. Podle nás je to rozhodně velká škoda.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz