fotka

Suzuki 2015 - nic převratného...

  • vydáno: 24.6.2014
  • autor: Matěj Oliva

Suzuki už nějaký rok tak trochu stagnuje a vývoj nechala tak říkajíc u ledu, ono to vlastně ani není potřeba, čtyřkolkový trh je v útlumu a japonská značka nepotřebuje přicházet s bůhvíjakými inovacemi. Pracuje tak hlavně na zdokonalení stávajících modelů, které jsou nejen v USA stále velmi populární.

Letošní vývoj se tak schovává pod kapotami tří Kingquadů – 750AXi, KingQuad 400ASi a 400FSi. Nás samozřejmě zajímá nejvíc model 750, který má alespoň malou šanci objevit se na českém trhu. U něj se pracovalo hlavně na motoru. Je vylepšené vstřikování paliva a přepracované palivové mapy pro lepší studené starty a hladší chod motoru s lepší reakcí na plyn. K tomu je tu nová hlava s upravenými vačkami. Upravený je i výfukový systém, který teď pomáhá plnit přísnější emisní limity. Dalším efektem je předpokládané snížení spotřeby o 10%. Kingquad 2015 bude k dispozic ve verzi s posilovačem řízení i bez něj a to v červené, zelené a camo barvě.

Čtyřstovky s inovacemi

Také na čtyřstovkách se pracovalo podobně, jako na vlajkové lodi Suzuki. Dostaly iridiové svíčky pro lepší spalování, jiné mapování motoru a upraveno je i výfukové potrubí. Model 400 Asi je navíc osazen novou převodovkou a systémem přenášení výkonu na kola.

Quadsport Z90 pro nejmladší

Ani nejmenší jezdci nepřijdou zkrátka. Suzuki pro rok 2015 inovovala svojí devadesátku. Čtyřtaktní devadesátka je osazena variátorem, nechybí jí elektrický startér a díky bezpečné podlaze a kvalitním plastům je ideální pro začínající jezdce, kteří ocení bezpečnost stroje. Na čtyřkolce je omezovač stisku plynové páčky, takže mladému jezdci můžete přistřihnout křídla a dávkovat mu výkon postupně.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz