fotka

Honda představuje další modely 2015

  • vydáno: 11.7.2014
  • autor: quadweb.cz

Svou obměnu modelové řady myslí Honda opravdu vážně. Dokazuje to uvedením dalších nových modelů - Fourtrax Foreman Rubicon a série Fourtrax Rancher. Co novinky přinášejí?

Honda Fourtrax Foreman Rubicon

Honda představila novinky ve svém kalifornském muzeu poblíž centrály pro severní Ameriku. Model Fourtrax Foreman bude k dispozici ve dvou variantách se dvěma převodovkami. Nejzajímavější je bezpochyby provedení Deluxe. To má velká litá kola, černý lak a červené prvky na podvozku. K tomu je tu ochranné orámování přední části.

Pro jízdní komfort je nejdůležitější novinkou nové zadní zavěšení IRS, tedy nezávislé zavěšení na dvojitých A ramenou. Oproti klasické kyvné vidlici s tuhou zadní nápravou je IRS podstatně komfortnější a nabízí přesnější ovladatelnost.

Jednoduchému ovládání a dobrému komfortu pomáhá i volitelně montovatelný posilovač řízení EPS. Posilovač řízení je vybaven progresivním ovládáním, kdy se přizpůsobuje aktuálním jízdním podmínkám.

Pod kapotami je jednoválec o objemu 475ccm, který je naladěn především pro maximum točivého momentu od nejnižších otáček. Plnění je vstřikováním paliva PGM-FI. A teď to nejdůležitější. Rubicon můžete mít s pětistupňovým manuálem, což podle nás není zrovna ideální volba. Daleko zajímavější je dovuspojková převodovka DCT, kterou má Honda vyzkoušenou v motorkách, kde se velmi osvědčila. Převodovku můžete nastavit do sportovního režimu, nebo do režimu běžného provozu. Kromě lepšího přenosu výkonu by převodovka měla ušetřit 12% paliva. Podvozek je samozřejmě osazen náhonem na všechna čtyři kola s uzávěrkou předního diferenciálu.

Inovovaný byl i elektrický systém, který má výkon 574 W. Můžete tak napájet podstatně více příslušenství, než dříve. Zvětšily se také brzdy. O větší pohodlí jezdce se stará sedačka s novou výplní i potahem.

Honda Fourtrax Rancher s DCT

Pracovnější variantou Fourtraxu je model Rancher. Tomu chybí přídavné světlo na řídítkách, přední rám a další prvky, jako jsou litá kola. Zásadní věci tu ale jsou. Má nové nezávislé zavěšení, posilovač řízení a stejně jako Foreman ho můžete mít s převodovkou DCT. O pohon se stará menší motor o objemu 420 ccm.

Zajímavé je, že Rancher můžete koupit i s tuhou kyvnou vidlicí a manuálem. Náhon 4x4 je samozřejmě plnohodnotný včetně uzávěrky předního diferenciálu.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz