fotka

Can-am Spyder 2015 se odhaluje

  • vydáno: 25.8.2014
  • autor: quadweb.cz

Po revolučních úpravách cestovního modelu RT je tu zbrusu nový Spyder RS, u kterého nezůstal kámen na kameni. Továrna uvolnila další informace, tak se na ně pojďme podívat.

Mě osobně asi nejvíc zajímalo, jak se v BRP postaví k pohonné jednotce. Ta nakonec zůstane naprosto shodná s modelem RT včetně výkonových parametrů - 115 koní a 130 Nm. Stejná bude i sekvenční převodovka. Pokud jste zklamaní, tak netruchlete, protože nové RS hodně zhublo a váhový rozdíl oproti cesťáku bude opravdu velký. Motor tak bude mít na práci daleko menší váhu a tříkolka získá větší dynamiku.

Zcela nový je i rám. ten je svařen z ocelových profilů a je dán daleko více na obdiv, než u předchozí generace. Je lehčí a pevnější a přiznejme si, zatraceně dobře to vypadá. Design je pak samostatnou kapitolou. Takhle agresivní totiž Spyder nikdy nebyl. Futuristická tříkolka je ještě futurističtější a designéři přitom neopustili hlavní poznávací znak Spyderů - čtyři přední světlomety. Je tu dvojice světel v přední masce, která mi na první pohled připomíná silniční Buell 1125R. Dále pak dvě čočky v kapsách na bocích.

Předchozí generace RS měla alespoň malý štítek, který chránil jezdce před náporem vzduchu a nepřízní počasí. Nová generace nechává trubková řidítka vyčnívat nad masku a ochrana tu chybí úplně. Můžeme ale samozřejmě čekat řadu doplňkového vybavení. Nejpraktičtější věc na Spyderu - přední kufr zůstává na svém místě a alespoň podle fotografií by měl narůst jeho objem.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz