fotka

Arctic Cat 2015 - Wildcat i čtyřkolky

  • vydáno: 24.9.2014
  • autor: quadweb.cz

V poslední době jsme od Arctic Catu viděli především inovace modelové řady Wildcat. Na čtyřkolky se ale pár let tak trochu zapomínalo. Tentokrát ale Arctic Cat vyrazil všem dech a v Las Vegas ukázal zbrusu novou modelovou řadu XR.

Změna je poznat na první pohled. Arctic Cat zahodil vše z předchozích generací a nenechal kámen na kameni. Čtyřkolky mají agresivnější vzhled a ostřejší hrany. K tomu je tu LED osvětlení. Světla mají tři úrovně, které kombinují LED pásek s vysoce svítivou čočkou. Nová je i palubní deska a kaplička řízení. Upravené je i sedlo a celková geometrie, která by měla zvyšovat pohodlí jezdce.

Po vzoru konkurence mají čtyřkolky nově plastové nosiče s inteligentním systémem uchycení příslušenství Speed Rack II. Motory Arctic Catů jsou také více odhlučněné, což má za následek ztišení o osm decibel.

Co se týče motorů, budou pod kapotami čtyřkolek dunět osvědčené agregáty o objemu 443ccm, 541ccm a 698ccm. Všechny objemy budou k dispozici s balíčky příslušenství, jejich konkrétní podobu zatím nevíme. Bude se ale pravděpodobně jednat o jiná kola, pneumatiky, ochranné prvky, atd.

Arctic Cat Wildcat Sport

Další novinka už zapadá do kategorie side-by-side, která v současné době za mořem v prodejích doslova drtí čtyřkolky. Nyní je tu další model do řady Wildcat. Pokud zrovna nemáte k dispozici malou poušť, nebo jiný prostor, kde můžete řádit s velkým Wildcatem, který má sice stádo koní pod kapotami a vysoké zdvihy, ale je i pořádně široký, je právě pro vás další novinka. Ta kombinuje šířku loňské novinky, Wildcatu 700 a sportovního podvozku. Můžete tak využít slušný výkon dvouválcové sedmistovky a přitom se vejít mezi stromy v lese.

O odpružení nového Sportu se budou starat tlumiče JRI. Zdvihy podvozku jsou okolo 300mm. Můžete si ale připlatit za limitovanou edici, která je osazena tlumiči Elka Stage 5, které jsou plně nastavitelné. Je zajímavé, že v jedné modelové řadě používá Arctic Cat tlumiče od tří výrobců.

Model sport má také zvětšené dveře. Ty jsou vyšší a nebudete tak mít po celodenním ježdění odřené koleno od nízko umístěné trubky. Základní varianta bude mít plechová kola s pneumatikami Carisle, model XT pak litá kola.

Arctic Cat Prowler

Nový design dostaly i pracovní UTV Prowler. Ty mají rovněž LED světla a ostřeji řezané hrany. Upravená je ale i kabina. Prowler rovněž dostal novou palubní desku a pracovalo se i na ergonomii jezdců, kteří mají více místa. Inovovaný je posilovač řízení na modelech 750 i 1000. Zajímavé jsou také nové plasty, které jsou odolnější proti poškrábání, kterému se u pracovního stroje zkrátka neubráníte.

Motory a podvozky jsou stejné jako u předchozí generace. Pracovalo se pouze na zvýšené odolnosti některých komponent proti poškození při práci v náročném terénu.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz