fotka

Can-am Spyder F3 dorazil do Čech

  • vydáno: 1.12.2014
  • autor: Matěj Oliva

Popularita tříkolek Spyder stále stoupá a BRP přišlo letos s novým modelem. Měsíc po první evropské premiéře se první kousek dostal do Čech.

Pokud Vás nová Ftrojka zajímá, musíte se vydat na showroom BRP v pražských Lahovicích. Tady prozatím jediný exemplář v České Republice. Zajímavé je, že se jedná o jeden z předprodukčních prototypů, které si české BRP vyžádalo. Na finální mašině už se ale žádné změny konat nebudou, takže jsme si mohli pořádně osahat, jak se to s novým Spyderem vlastně má.

Jako první obdivuji velké široké kožené sedlo, do kterého se musím hned posadit. Poloha za řidítky se nejvíce podobá chopperu. Nohy jsou předkopnuté hodně dopředu. Zajímavé je, že si polohu na Spyderu můžete nastavit přesně dle svých představ za pomoci změny polohy řídítek a předkopnutých stupaček. Ty jsou podstatně větší, než na modelu RS.

Palubní deska i řízení je stejné, jako u sourozenců. Řadí se kolébkou na levé rukojeti, brzdy od Bremba ovládáte pedálem na pravé noze. Z kapličky před řídítky zmizela tlačítka ovládání parkovací brzdy a doplňků. Vše je nyní na levém řídítku. Sympatické je nové umístění nádrže v motocyklovém stylu před řidičem. To je podstatně pohodlnější, než pod sedlem. Bohužel se zmenšil zavazadlový prostor na přední straně, přibyla ale přihrádka pod sedlem.

Na rozdíl od ostatních modelů můžete u novinky obdivovat i agregát, na který je dobře vidět. Tříválec je umístěný v trubkovém rámu, který je velmi pěkně vyvedený. Respekt budí i přední maska, která je hodně agresivní. Na vystaveném stroji je namontované větší plexisklo. To se ke stylu Spyderu F3 moc nehodí, celá tříkolka je krásně nízká. Technické údaje a další podrobnosti se dočtete zde. My už můžeme jen čekat na testovací jízdu, tak držte palce, ať je zima krátká!

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz