fotka

TGB Blade 1000 se představil v Letňanech

  • vydáno: 6.3.2015
  • autor: Matěj Oliva, Foto: František Chobot

Novinek ve světě čtyřkolek je poslední dobou jako šafránu. Letošek je ale extrémně plodný a na stánku ASP Group v Letňanech můžeme vidět hned několik českých premiér. Začneme asi tím nejzajímavějším, na co jsme dlouho čekali - TGB Blade 1000.

Zepředu je nový Blade k nerozeznání od modelu 550. Tradiční masku TGB poznáte na první pohled, stejně jako čtveřici světlometů. Naopak zbrusu nová je barevná kombinace, která je alespoň podle nás hodně povedená. K tomu jsou tu nová kola s úzkými paprsky obutá do Bighornů. Jako celek to nemá chybu.

Litr se představil ve dlouhé verzi, která s sebou přináší pohodlnou sedačku pro spolujezdce a dostatek místa pro nohy na mohutných nášlapech. Výfuk se přesunul ze strany do středu zadní části stroje. Pod ním najdete nezávisle zavěšené zadní nápravy na poměrně sofistikovaných tlumičích s expanzní nádobkou.

To nejdůležitější se ale skrývá pod kapotami. Tady je uložen agregát, na který jsme dlouho čekali. Vidlicový dvouválec chlazený kapalinou sice čekal delší vývoj, ale o to lépe se podařilo motor v TGB vyladit. Výkonové parametry rozhodně nezaostávají za konkurencí. Výkon motoru je 82 koní, udávaná váha je 364 kg.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz