fotka

Arctic Cat XR poprvé v ČR

  • vydáno: 7.3.2015
  • autor: Matěj Oliva

Další zásadní novinkou, která se představila na Motosalonu v Letňanech je nová generace čtyřkolek Arctic Cat, která přináší revoluční změny nejen v designu. Ten je ale každopádně tím nejzajímavějším.

O nových Arctic Catech jsme už psali. Poprvé ale můžeme tyto stroje vidět naživo. A setkání je to bezesporu zajímavé. Nový Arctic Cat je už na první pohled mnohem výraznější, než předchozí generace, která už je na trhu nějaký ten pátek. Zásadní vliv na to mají především nová světla s LED pásky, která zaujmou na první pohled. LED najdete v předních i zadních světlech. Na první pohled je jasné, že nehoda vás bude stát víc, než u starých parabol.

Celkově působí XR agresivnějším dojmem. Ostřejší tvary ale rozhodně neubírají čtyřkolce na praktičnosti. Blatníky jsou i na nové generaci hodně široké, což byla jedna z velkých výhod Arctic Catu už od příchodu na český trh.

Technika zůstává podobná a je těžké na ní něco nového vymyslet. Nezávislé zavěšení, náhon 4x4 a samozřejmě uzávěrka předního diferenciálu. K dispozici je i přepracovaný progresivníposilovač řízení. Lákavě určitě vypadají i nová litá kola obutá o pneumatik Duro. Zvýšení stability má na svědomí prodloužený rám. Díky němu má jezdec také více místa pro nohy na nášlapech. Motor sedmistovky zůstává stejný, ale pracovalo se na elektronice, díky které slibuje Arctic Cat o 25% nižsí spotřebu paliva.

Přepracované jsou i oba nosiče. Namísto původních trubkových jsou tu moderní překryté plasty s praktickými držáky. Arctic Cat tak jde ve stopách americké konkurence. Na vystaveném XR pochopitelně nechybí ani ochranné rámy, které mohou snadno zabránit poškození drahých světel. Jak vše funguje si brzy vyzkoušíme při redakčním testu.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz