fotka

Linhai znovu na českém trhu

  • vydáno: 12.3.2015
  • autor: Matěj Oliva, Foto: František Chobot

Vývoj nezastavíš a u techniky to platí dvojnásob. Linhai, jak jsme ho znali v dřívějších letech je minulostí a nová generace čtyřkolek přichází s novým dovozcem do České Republiky.

Když mluvíme o novém dovozci, je to trochu zavádějící. Značku Linhai vzala pod svá křídla společnost ASP Group, kterou jistě znáte jako importéra TGB, Arctic Cat a Access. To zajišťuje především kvalitní zázemí, servis a hlavně dostupnost náhradních dílů do 24 hodin.

V nabídce jsou aktuálně tři nové modely, které jsme měli možnost si prohlédnout na výstavě Motosalon v Letňanech. Označení modelů je jednoduché, je tu čtyřkolka 400 4WD, 500 4WD Diff-lock a pomyslným vrcholem nabídky je UTV 800 s dieselovým motorem. Řadový tříválec nabízí především zajímavý točivý moment 44,5 Nm., v terénu se pak samozřejmě neztratí plnohodnotný náhon 4x4 s uzávěrkou předního diferenciálu.

Ani čtyřkolky rozhodně nezůstávají pozadu. Na rpvní pohled zaujme zajímavý design, který na první pohled Linhai prozradí. Novinkou jsou LED denní světla a především bohatá výbava, kterou k LInhai dostanete ve standardu. Zajímavý je přední rám s navijákem na 3000 liber. Nechybí samozřejmě ani nosiče.

Zásadní rozdíl mezi modelem 400 a 500 je ve výkonu motoru. Zatímco čtyřstovka disponuje výkonem 19 kW, půllitr má 24 kW. Větší motor si ale musí poradit se čtyřiceti kily váhy navíc. Druhým zásadním rozdílem je pak uzávěrka předního diferenciálu, kterou disponuje pouze pětistovka. Jak oba stoje fungují v praxi se dozvíme již brzy v redakčním testu.

Kompletní nabídku a ceny najdete zde.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz