fotka

Chystá Yamaha sportovní side-by-side?

  • vydáno: 15.3.2015
  • autor: Matěj Oliva

Čistě sportovní bugyny jsou aktuálně čistě doménou severoamerického trojlístku Can-am, Polaris a Arctic Cat. Japonské značky se soustředí hlavně na pracovní stroje a boom side-by-side pro zábavu je nechává chladným, tedy alespoň zatím.

Začíná se proslýchat, že Yamaha po pohřbení legendárního Rhina a příchodu nové řady UTV chystá i čistě sportovní stroj, ve kterém by mohla využít jeden ze svých motorů pro sněžné skútry, nebo motorky. Tam totiž směřuje aktuální vývoj v Yamaze. Nabízí se hned několik variant. Tou nejlogičtější by byl asi tříválec. Nabízí se hned dva. Jeden je použitý v nových motrkách a má objem 847 ccm a druhý pohání sněžný skútr a má objem 1049 ccm a výkon 130 koní. Druhá vyrianta by byla logičtější vzhledem k vyššímu točivému momentu.

Yamaha v historii ukázala, že se nebojí použít ani agregát ze superbiku Yamaha R1, který zabudovala do vodního a sněžného skútru. Pro UTV jde ale přeci jen o nevhodný motor vzhledem ke hmotnosti stroje, který má pohánět. Poslední variantou je řadový dvouválec, který Yamaha montuje do populárný motorky MT-07. Ten má ale v porovnání s konkurencí malý objem i výkon.

Tolik k pohonu. Můžeme čekat, že se chassis si Yamaha dokáže bravurně poradit. Má zkušenosti se čtyřkolkami, pracovními UTV a konec konců i auty. Designový směr, který Yamaha nastavila u svých současných UTV také rozhodně není k zahození, takže se můžeme jen nechat překvapit, zda jsou prosáklé informace pravdivé, nebo nás jen Japonci tak říkajíc tahají za nos.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz