fotka

Kde je nejlepší svezení v dunách?

  • vydáno: 19.3.2015
  • autor: Zdroj: ATV.com

Tento článek možná budete brát jako provokaci, protože i když můžeme vyrazit třeba do Polska na Bledowske Pustiny, tak s tím, co uvdíte se to opravdu nedá srovnávat. Na fotkách často vidíme čtyřkolky v písku, pojďte se podívat, kde je nejzajímavější dunové ježdění.

V Jižní Kalifornii se táhne až k mexické hranici. Tam ale díky obrovským letním teplotám můžete na ježdění v létě v podstatě zapomenout. My se tak podíváme trochu dál - do Oregonu, kde se nachází oficiální offroadpark. Celá oblast má zkratku ODNRA (Oregon Dunes National Recreation Area). Jde o nádhernou oblast, kde kromě hromady písku najdete čistá jezera, lesy a prameny.

Celá oblast sice není tak velká, jako duny v Kalifornii, zato nabízí mnohem zajímavější a hlavně rozmanitější terény. Vše má ale svá pevně daná pravidla. I když na vidích a fotkách může ježdění působit hodně neorganizovaně, každý se chová přesně tak, jak mu to určuje řád v dané oblasti. Vyznačené jsou plochy pro ježdění a samozřejmě i oficiální místa pro kempování. A nikdo si netroufá je porušovat. Tak co na to říkáte, v létě místo do Rumunska do USA?

Oblast najdete zde.

Další články z rubriky:


Novinky na SKUTRMANIA.CZ
Novinky na QUADWEB.CZ
Novinky na OFFROADWEB.CZ
Copyright © 2010-2017 quadweb.cz